GRAAFIK | Tartu lapsed saadetakse kooli laupäeval, tallinlased saavad kaks päeva pikemalt puhata

 (34)
Miina Härma Gümnaasiumi 1. klasside avaaktus
Miina Härma Gümnaasiumi 1. klasside avaaktusFoto: Anni Õnneleid

Tänasel aastal langeb traditsiooniline kooliaasta alguskuupäev 1. september laupäevale. Valdav enamik Tallinna koole alustab kooli esmaspäeval, 3. septembril. Tartu koolid aga jagunevad selles küsimuses pooleks - mõlemal kuupäeval on kooli minejaid võrdselt.

Kalamaja põhikooli direktor Piret Rõõmussaare sõnul võeti otsus avaaktuse pidamiseks 1. septembril vastutulekuna lapsevanemate soovidele, sest kõik lapsevanemad ei saa tööpäeval aktusel osaleda. "Võtsime otsuse vastu kooli juhtkonna, õpetajate ja lapsevanemate ühisotsusena, et võimalikult paljud lapsevanemad saaksid pidulikul aktusel osaleda," ütles Rõõmussaar Delfile.

Tartu Miina Härma Gümnaasiumi direktori Ene Tambergi sõnul peetaks tema koolis aktust laupäeval, sest siis on 1. september ja koolis on alati aktust esimesel septembril peetud. "Võimalusel anname selle asemele kooliaasta sees vaba päeva pikendatud nädalavahetuse võimaldamiseks riigipühade ümbruses," ütles Tamberg Delfile.

21. kooli direktori Meelis Kondi sõnul on tema koolis avaaktus 3. septembril, sest siis on seaduse järgi tööpäev. "Koolis ei ole arutatud aktuse nihutamist ja ma ei pea seda vajalikuks," ütles Kond Delfile.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare