GRAAFIK | Reformierakond avalikustas oma valimisnimekirja. Šmigun on oma ringkonnas neljas number, Randjärv sai kõige magusamas piirkonnas viienda positsiooni

 (149)

Reformierakonna juhatus saatis täna üldkogule kinnitamiseks 125 nimega valimisnimekirja, mille sisevalimiste tulemuste põhjal koostas erakonna nimekirjatoimkond.

"Läheme neile valimistele vastu selgelt kõige tugevama nimekirjaga, kus on hea tasakaal kogenud poliitikute ja uute, värskete ideedega inimeste vahel," ütles erakonna esimees Kaja Kallas.

Tema ise on muidugi esinumber suurimas ringkonnas ehk Harju- ja Raplamaal, kus üldjuhul parteid panevadki välja oma nn raskekahurväe.

Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinn

Kristen Michal - Riigikogu liige, varasem majandus- ja justiitsminister
Heidy Purga - Riigikogu liige, endine raadio- ja teleajakirjanik, DJ
Arto Aas - Riigikogu liige, varasem riigihaldusminister
Signe Riisalo - lastekaitse ja hoolekande asjatundja
Ants Leemets - Tallinna Linnavolikogu liige, varasem regionaalminister
Merike Lang - Eesti Vabaõhumuuseumi juht
Liis Klaar - eakate teenusmaja eestkõneleja, Tallinna Linnavolikogu liige
Andres Aro - ettevõtja
Gerol Silkin - ettevõtja
Katrin Helendi - Haabersti piirkonna juhatuse liige
Lembit Kolk - meistersportlane, Eesti kergejõustiklane ja karatetreener
Kristo-Enn Vaga - Reformierakonna Noortekogu peasekretär

Kesklinn, Lasnamäe ja Pirita

Siim Kallas - peaminister 2002-2003, varasem rahandusminister
Keit Pentus-Rosimannus - Riigikogu liige, välisminister 2014-2015, keskkonnaminister 2011-2014
Andres Sutt - finantskonsultant, Eesti Panga asepresident 2001-2009
Kristina Šmigun-Vähi - kahekordne olümpiavõitja
Ivi Eenmaa - Tallinna Linnavolikogu liige, Tallinna linnapea 1997-1999
Ülle Rajasalu - Harju maavanem 2010 -2018, Riigikogu liige, Pirita linnaosakogu esimees
Toomas Kruusimägi - Tallinna Inglise Kolledži direktor
Helen Mahmastol - ettevõtja
Kaupo Nõlvak - ettevõtja
Juhan Kangilaski - arhitekt ja linnaplaneerija
Tiit Soorm - RE Lasnamäe piirkonna juht
Rainar Enden - isa, väikeettevõtja
Taavi Toppi - IT spetsialist, Pirita linnaosakogu liige
Margit Elviste - õppejõud ja projektijuht
Meelis Soll - ettevõtja

Mustamäe ja Nõmme

Urmas Paet - Eesti välisminister 2005-2014
Maris Lauri - Riigikogu liige, varasem rahandus- ja haridusminister
Johannes Kert - kindralleitnant reservis, Riigikogu liige, varasem kaitseväe juhataja
Vilja Toomast - Riigikogu liige,
Õnne Pillak - kaksikute ema, Tallinna Linnavolikogu liige
Eero Merilind - ettevõtja ja perearst
Tõnu Meijel - Eesti Ujumisliidu ja Spordiklubi Keila Swimclub juhatuse liige, peatreener
Toomas Kärk - Mustamäe linnaosakogu liige
Sten Laansoo - Nõmme linnaosakogu liige
Art Kuum - majandusekspert

Harju- ja Raplamaa

Kaja Kallas - Reformierakonna esimees
Marko Mihkelson - Riigikogu liige
Aivar Sõerd - Riigikogu liige, varasem rahandusminister
Kalle Palling - Riigikogu liige
Laine Randjärv - Riigikogu liige, varasem kultuuriminister
Mart Võrklaev - Rae vallavanem
Madis Milling - Riigikogu liige
Timo Suslov - Keila linna abilinnapea
Andrus Umboja - Jõelähtme vallavanem
Tiit Vahenõmm - Saku vallavolikogu esimees
Tiina Rühka - Raasiku vallavolikogu esimees
Jaan Alver - Lääne-Harju vallavolikogu liige
Liana Nõgene - ettevõtja
Kadri Kurm - Lääne-Harju vallavolikogu liige
Vladas Radvilavicius - ettevõtja, näitleja
Margus Soom - ehitusettevõtja, Kuusalu vallavolikogu aseesimees
Ott Kasuri - Harku vallavolikogu liige, haridus ja kultuurikomisjoni esimees

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa

Kalle Laanet - Riigikogu aseesimees, varasem siseminister
Urve Tiidus - Riigikogu liige, varasem kultuuriminister
Aivar Viidik - Hiiumaa vallavolikogu esimees
Jaanus Ratas - ettevõtja
Heiki Kranich - ettevõtja, varasem rahandus- ja keskkonnaminister
Maire Forsel - ettevõtja
Jaanus Müür - Läänemaa keskkonnainspektsiooni juht
Tiiu Aro - Saaremaa vallavolikogu esimees

Lääne-Virumaa

Taavi Rõivas - Riigikogu liige, Eesti peaminister 2014-2016
Indrek Kesküla - Väike-Maarja vallavanem
Mati Raidma - Riigikogu liige, keskkonnaminister 2014-2015
Katrin Kuusemäe - vähiravifondi „Kingitud elu” tegevjuht
Leo Aadel - Haljala valla vallavanem
Riho Tell - Tapa vallavanem
Marko Torm - Rakvere linnapea

Ida-Virumaa

Loe veel

Eerik-Niiles Kross - julgeolekuekspert, ettevõtja
Maris Toomel - Reformierakonna Ida-Viru RKO juht
Aivar Surva - Riigikogu liige
Sergei Gorlatš - Kinnisvaraarendaja, ettevõtja
Merike Peri - Kohtla-Järve linnavolikogu liige
Andrea Eiche - Lüganuse vallavanem
Olesja Ojamäe - Toila PKO juht
Toomas Nõmmiste - spordi- ja kultuuritegelane
Priit Palmet - Alutaguse vallavolikogu liige

Järva- ja Viljandimaa

Jürgen Ligi - Riigikogu liige, varasem rahandus-, haridus-, kaitse- ja välisminister
Yoko Alender - Riigikogu liige
Madis Timpson - Viljandi linnapea
Rait Pihelgas - Järva vallavanem
Tõnu Juul - arst
Mati Sadam - Türi vallavolikogu liige, treener
Sulev Kannimäe - Viljandi valla piirkondliku organisatsiooni esimees
Tarmo Alt - Paide linnavolikogu liige, treener
Taimo Tugi - Mulgi vallavolikogu liige

Jõgeva- ja Tartumaa

Urmas Kruuse - Riigikogu liige, maaeluminister 2015-2016
Valdo Randpere - Riigikogu liige
Toomas Järveoja - Elva vallavanem
Ülvi Nool-Kõre - ettevõtja, ATC AS müügidirektor
Raivo Meitus - Jõgeva vallavolikogu esimees
Aivar Saarela - Mustvee vallavolikogu esimees
Illari Lään - ettevõtja
Merili Ranniste - RE Jõgeva- ja Tartumaa arendusjuht
Erkki Keldo - Reformierakonna peasekretär

Tartu linn

Urmas Klaas - Tartu linnapea
Margit Sutrop - Tartu Ülikooli professor, humanitaarteaduste valdkonna dekaan
Ants Laaneots - erukindral, varasem kaitseväe juhataja, Riigikogu liige
Urmas Siigur - meditsiinidoktor
Signe Kivi - Tartu Kunstimuuseumi direktor, varasem kultuuriminister
Hele Everaus - arst ja arstiteadlane, Tartu Ülikooli emeriitprofessor
Raimond Tamm - Tartu abilinnapea
Airis Meier - Euroopa Parlamendi liberaalide fraktsiooni nõunik, Reformierakonna välissekretär
Reno Laidre - Tartu abilinnapea
Andrus Punt - Tartu linnavolinik

Võru-, Valga- ja Põlvamaa

Hanno Pevkur - Riigikogu liige, varasem sotsiaal- ja siseminister
Liina Kersna - Riigikogu liige
Maido Ruusmann - Tõrva vallavanem
Andrus Seeme - Kanepi vallavanem
Einike Mölder - noortevaldkonna ekspert
Aivar Rosenberg - Eesti talupidaja ja poliitik
Margus Lepik - Valga vallavanem
Ülo Needo - Põlva vallavaolikogu liige
Anti Haugas - ettevõtja
Peeter Sibul - AS Räpina Haigla juhatuse esimees

Pärnumaa

Toomas Kivimägi - Riigikogu liige
Annely Akkermann - ettevõtja
Jüri Jaanson - Riigikogu liige, kahekordne olümpiahõbe
Toomas Rõhu - pikaajaline Tõstamaa vallavanem
Meeli Pärna - Tantsukooli WAF omanik
Andres Mõis - ettevõtja
Marika Valter - ettevõtja
Madis Koit - ettevõtja, Eesti Lauatenniseliidu juhatuse esimees
Jüri Lebedev - ettevõtja

Reformierakonna üldkogu kinnitab nimekirja 12. jaanuaril. Valimiste üldnimekirja järjestus selgub praegu toimuvas sisevalimiste teises voorus, mis lõppeb 12. detsembril

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare