Sarnaselt festivali avapäevale kogus ka eile suurima hulga publikut Zetode, Lenna Kuurmaa ja Tsibihärblaseq kontsert, millest kujunes festivali ajaloo rahvarohkeim kontsert. Erakordselt sooja vastuvõtu osaliseks sai Vene balalaikavirtuoos Aleksei Arkhipovsky vaatemänguline esinemine Kirsimäel, teatas festivali pressipealik.

Temperamentseks ja tantsuliseks kujunes ka Brasiilia pereansambli Clā Brazil südaöine etteaste ööklubis ning sooja vastuvõtu osaliseks sai noorte muusikute punt Blima Astuuriast. Eilne festivalipäev lõppes vastu hommikut, pärast etno-DJde Harl:Etno ning Pickney Tigeri omavahelist mõõduvõttu maailmamuusikapeol Kultrahoovis. Eilse päeva piletimüük jäi samasse suurusjärku eelmise aastaga.

Kontsertide vaheajal oli folkijatel võimalus kaasinimestele heategusid teha, kohal oli kodanikualgatus Õnnepank. „Pakkumiste ja vajaduste stend oli päeva jooksul kirev: vajati näiteks küüti, tassi kohvi, tantsupartnerit, juriidilist nõustamist, maitsvat kooki, tasuta lõunat, fotograafia algõpetust, lapsehoidmist, tõlketeenuseid jne,“ sõnas Õnnepanga eestvedaja Birgit Tolmann. „Pakkumiste poolel olid eelkõige inimese enda oskusi sisaldavad kuulutused alates juriidikast ning lõpetades kokkamisega. Folgile iseloomulikult pakuti palju muusikaga seonduvat, näiteks oldi valmis häälestama pille, vahetama kitarrikeeli, tasuta üritustel oma bändiga esinema, laulma ja õpetama muusikaga seonduvat.“

Õnnepank on Teeme Ärast välja kasvanud projekt, mille eesmärgiks on abivajajad ja abipakkujad omavahel lihtsate igapäevaste heategude tegemiseks kokku viia. Samuti üritatakse ühiskonnas laiemalt tõstatada väärtushinnangute ja õnnelik olemise teemat. Õnnepanga veebikeskkond heategude vahetamiseks avatakse augusti lõpus.

XVII Viljandi pärimusmuusika festival kestab täna hilisööni, viimase kontserdina saab kell 22:00 ööklubis (Saku telgis) kuulata ja vaadata rahvusvahelist rändmuusikute punti Ethno in Transit, festivali lõpujämmil teeb kaasa ka Gjangsta ning välistatud pole üllatusesinejate etteasted.

Selle aasta festivali teemaks on „Soolo!", eesti kõvemate soololaulikute auks on aadressil www.folk.ee/teabekogu üles pandud ka spetsiaalne virtuaalnäitus.