"Nädala alguses juhiti PN toimetuse tähelepanu Kaimo (perenimi toimetusele teada – toim) sotsiaalmeedia seinale, kus rippus rida jahmatavaid pilte, kus konto omanik poseerib firma G4S turvatöötajana ilmselgelt abitus seisus „klientidega”. Ühel pildil turvamees sõna otseses mõttes istub lamava inimese peal ja näitab võidukalt v-märki, teisal poseerib rõõmsalt joobunud lamaja kõrval, kes on pooleldi paljas (valik fotosid siin juures). Tegu pole ühekordse tembuga, vaid selliseid fotosid tegi Kaimo korduvalt. Juurde lisatud infost selgub, et intsidendid toimusid muuhulgas Tallinna sadamas ja ühe sotsiaalmaja juures," vahendab saade oma Facebooki kodulehel.

G4S-i pressiesindaja Reimo Raja näeb neid pilte enda sõnul esimest korda. Tema sõnul ei tööta Kaimo juba poolteist aastat G4S-is ning vallandataks sarnase pildigalerii ja suhtumise eest päeva pealt. Raja rõhutab, et sellised fotod ei kajasta professionaalset turvatööd ega lähe kuidagi kokku firma põhimõtetega.

"Kaimo käitumine on ääretult rumal ja inetu. Kurb on see, et oma teoga kahjustab ka nende turvatöötajate mainet, kes täna teevad oma tööd suure missioonitundega ja muudavad Eestit turvalisemaks. Kaimo käitumine ei sobi mitte kuidagi kokku professionaalse turvatööga ja sellisel inimesel ei ole turvaettevõttes kohta," lisas Raja ka Delfile.

"G4S hea tava näeb ette, et turvatöötaja järgib kõiki turvatöö reegleid, suhtleb viisakalt ja peab lugu nii klientidest kui ka kolleegidest. Kõigile G4S-i uutele töötajatele tehakse enne tööle asumist koolitus ning selgitatakse, milline on hea klienditeenindus ja kuidas erinevaid olukordi lahendada. Turvatöötajad omandavad ka seadusega nõutud turvatöötaja kvalifikatsiooni.“

Kaimo, kellel on kokku 20 aastat turvamehe staaži, selgitab Pealtnägijale, et paljusid ärritanud pildid olid meenutused „positiivselt lahendatud töösituatsioonidest“. Näiteks pilt, millel on suures plaanis maoli ja palja tagumikuga magav asotsiaalse ilmega mees, sündis tema sõnul sellest, et ta pidi tänaval magava mehe linnapildist mujale suunama. Politseid oodates tekkis hetk, mil pilt teha.

„Inimene ise oli sellises palja tagumiku olukorras, kui ta tänaval lebas,“ ei leia Kaimo, et oleks midagi valesti teinud. „Need pildid kujutasid lihtsalt ajahetki, mis võivad tekkida tööajal. Sellega ei ole seotud mitte midagi enamat, kui reaalne elu,“ selgitas ta, kuid eemaldas siiski kohe pildid internetist. „Selgus, et need riivasid üldsuse moraalitunnet. Võtsin pildid maha, kuna pole neid kellegi solvamise eesmärgil üles pannud,“ kirjutas ta Pealtnägijale.