FOTOD | TTÜ avas täna Eesti kõige keskkonnasäästlikuma ühiselamu! Vaata fotosid avaüritusest

 (11)

Akadeemia tee 5a hoone renoveeriti põhimõtteliselt erinevalt praegusest parimast praktikast – tavaliselt ehitusplatsil tehtav töö viidi nii suures osas kui võimalik tehasesse.

Tehases valmistati välisseinu ja katust katvad lisasoojustuselemendid, seinaelementidesse paigaldati ka ventilatsioonitorustikud.

Renoveerimisprotsessi ja selle ettevalmistusse ning järeluuringutesse on kaasatud palju tehnikaülikooli doktorante ja teadlasi.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo tõi esile renoveerimisel kasutatud puitmooduleid: „See on selge tulevikuperspektiiviga lahendus, mis toob kaasa nii kvaliteedi, efektiivsuse kui töö kiiruse hüppelise kasvu. Siin majas rakendatud lahendus avab puitmajatootjate jaoks täiesti uue segmendi koduturul, kuid sellest võib saada ka üks täiendav aken välisturgudele.“

Eestis ootab renoveerimist kokku ligi 13 000 korterelamut ning oskustööjõu piisavus ja kõrge maksumus on renoveerimise pudelikaelaks, mille TTÜ teadlaste välja töötatud tehnoloogiaga saab lahendada.

1986. aastal valminud Akadeemia tee 5a hoone on tüüpne paneelmaja, mida leiab Mustamäelt, Õismäelt ning Lasnamäelt, aga ka mujalt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare