FOTOD | Täna avati Narva maantee ja Pärnamäe tee ristmik

 (14)

Narva mnt ja Pärnamäe tee ristmiku pidulikul avamisel nentisid projektis osalenud omavalitsuste esindajad, et nüüdisaegne fooridega reguleeritav rajatis parandas oluliselt tallinlaste ja lähivaldade elanike ühendust kesklinnaga ja muutis siiani liiklusohtliku ristmiku turvalisemaks.

Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnul on valdade koostöös valminud Narva mnt ja Pärnamäe tee ristmik taaskord näide, et ka kavandatava Tallinna väikese ringtee peab ja saab omavalitsuste ühise rahastamise põhimõttel ellu viia. "Kuid kindlasti peab sellel Tallinna väikese ringtee rajamise projektil ka tugev riigi poolne toetus olema," lisas Aas

Narva mnt ja Pärnamäe tee ristmiku ümberehitamiseks tegid koostööd Tallinna ja Maardu linn ning Viimsi ja Jõelähtme vald. Tallinna linn tasus 50 protsenti, Maardu linn 20 protsenti, Viimsi vald 20 protsenti ja Jõelähtme vald 10 protsenti ehitustööde maksumusest.

Rekonstrueerimistööde käigus rajati pöörderidadega foorjuhitav ristmik, mis rahustab piirkonna liikluskeskkonda, tõstab liiklusohutust ning suurendab ristmiku läbilaskevõimet.

Lisaks rajati tänavale sajuveekanalisatsioon ning jalakäijate ülekäiguradadele erivalgustus.

Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks paigaldati ülekäiguradadele braikivid. Tänavale rajati LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning korrastati kõnniteed.

Ehitustööd teostas Viamer Grupp OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus oli 0,9 mln eurot.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare