Parima noore politseiametniku tiitlid pälvisid Lääne-Harju politseijaoskonna patrullpolitseinik Denis Petrov, kinnipidamiskeskuse inspektor Lii Mahlberg, Tallinna piiripunkti dokumendiekspert Priit Paakspuu ja Tartu politseijaoskonna uurija Martin Häidberg. Parimaks koerajuhiks ning teenistuskoeraks nimetati Raul Bamberg ja Nacho Rakvere politseijaoskonnast.

27-aastane Denis Petrov on silmapaistev patrullpolitseinik, kes töötab Lääne-Harju politseijaoskonnas. Ta teeb oma tööd professionaalselt ja südamega ning on seetõttu hinnatud paarimees, kes täidab lisaks patrullpolitseiniku ülesannetele ka välijuhi kohuseid. Koos kolleegidega on Denis pidanud sündmuskohal kinni kurjategijaid ja avastanud sõidukite läbiotsimisel narkootilisi aineid. Enne politseitööd tegutses Denis abipolitseinikuna ning on ka praegu abipolitseinikele suureks toeks.

27-aastane Lii Mahlberg on töötanud Harkus asuvas kinnipidamiskeskuses vaid veidi üle ühe aasta, ent on näidanud end selle ajaga väga heast küljest. Ta oskab võtta initsiatiivi ja on aidanud muuta oma ettepanekutega kinnipidamiskeskuse töökorraldust sujuvamaks. Keskuses on Lii peamisteks ülesanneteks kinnipeetavate valvamine, saatmiste korraldamine ja läbiotsimiste korraldamine. Tänu tema tähelepanelikkusele on avastatud läbiotsimiste käigus keelatud esemeid.

25-aastane Priit Paakspuu töötab Tallinna lennujaamas dokumendieksperdina, kus ta on avastanud mitmeid võltsitud viisasi, juhilube ja väljamõeldud dokumente. Priit on osalenud Euroopa piirivalveagentuuri Frontexi koolitustel Itaalias, Leedus ja Saksamaal ning alles mai alguses naasis ta lähetuselt Frankfurdi lennujaamast, kus aitas vahet teha ehtsatel ja võltsitud dokumentidel. Põhitöö kõrvalt võtab ta aktiivselt osa politseioperatsioonidest ja ennetusüritustest.

27-aastane Martin Häidberg on heade töötulemustega noor uurija Tartust, kes on jõudnud menetleda keerulisi kriminaalasju. Viimase aasta jooksul on Martin saatnud kohtusse 23 kurjategija toime pandud 39 kuriteoga kriminaalmenetlust, mis on olnud valdavalt vägivallakuriteod. Martini kogutud tõendite põhjal mõistis kohus vanglakaristused kogenud kurjategijatele, kes röövisid Tartus vägivalda kasutades vanainimeselt televiisori, mobiiltelefoni ja toiduaineid. Samuti aitas Martin tõendada kurjategija süüd, kes tappis eelmisel aastal Tartus oma elukaaslase.

Rakvere politseijaoskonna koerajuht Raul Bamberg on töötanud koos teenistuskoertega 11 aastat. Tema eestvedamisel on loodud Ida prefektuuri teenistuskoerte grupp, kuhu kuulub seitse koera. Raul ja tema 3-aastane belgia lambakoer Nacho on osalenud väga paljudel politseioperatsioonidel ja aidanud leida maastikuotsingutel kadunud inimesi. Samuti löövad nad kaasa ennetusüritustel ja aitavad propageerida politseikoerte tööd.

Tallinna Rotary klubi presidendi Jaak Ungersoni sõnul on Rotary tegevuse eesmärk hoida kõrgel ühiskonna teenimise ideaali.

„Olla ise eeskujuks, aga märgata ning tunnustada ka teisi, kes on ühiskonna teenimisel üles näidanud tublidust, paistnud silma mõne erakordse saavutusega või muul moel olnud eeskujuks inimeste teenimisel. Tallinna Rotary Klubi liikmete erilise tähelepanu on pälvinud need tegevused, mis aitavad kaaskodanike ja laiemalt kogu ühiskonna turvalisust tõsta. Just neist mõtetest sündis 15 aastat tagasi traditsioon tunnustada parimaid politseinikke ja viimased neli aastat ka piirivalvureid ning migratsioonitöötajaid. Need on inimesed, kes kõige otsesemal moel tagavad kõigi ülejäänud eestimaalaste turvalisuse. Nad on teinud seda väga hästi ja me loodame, et meie preemiad tublimatele on tänuks ja tunnustuseks kõigile Politsei-ja piirivalveametis töötavatele inimestele.“

PPA peadirektor Elmar Vaheri sõnul on Rotary tunnustus austusavaldus kogu organisatsioonile. „Noorte ametnike panuse märkamine ja esiletõstmine kannab sõnumit, et oleme avatud ja arenev organisatsioon. Kõik meie tänased noored ehitavad Politsei- ja Piirivalveameti ning Eesti riigi tulevikku. Oma tööd südamega tehes annab iga politseiametnik juba esimesest päevast alates väärtusliku panuse Eesti turvalisusse,“ ütles Vaher.

Noorte politseinike tunnustamine on iga-aastane traditsioon, mis sai alguse 2001. aastal, kui Tallinna Rotary klubi kinkis politseile teenistuskoera kutsika. Politsei- ja Piirivalveamet saab esitada preemiatele kandidaate, kes on aktiivsed ja innukad uued tulijad vanuses kuni 30 aastat ning kes on olnud organisatsioonis tööl kuni kolm aastat. Koerajuhi puhul pole vanus oluline, tegu on traditsioonilise kategooriaga.