FOTOD | Pritsimeeste pasuna rändauhinna pälvis Kadrina vabatahtlik päästekomando

 (1)

Nädalavahetusel Lääne-Virumaal Kundas ja Lammasmäel toimunud 17. Vabatahtlike Päästjate Foorumil andsid president Kersti Kaljulaid ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu üle rändauhinna "Pritsimeeste pasun" aasta parimale päästeala vabatahtlikkuse edendajale, kelleks osutus Kadrina vabatahtlik päästekomando.

„Kadrina vabatahtliku päästekomando 15 liiget on oma kogukonna turvalisuse alustalad ja vabatahtliku tegevuse hinnatud eestvedajad,“ tõdes Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu pärast auhinna üleandmist. „Nad osalevad aktiivselt nii päästetöödel kui ka ennetustegevuses ning on oluline osa Päästeameti vabatahtlike võrgustikust.“

Kadrina vabatahtliku päästekomando aastaringne pidev valmisolek tagab väljasõiduvõimekuse viie minuti jooksul peale väljakutse saamist.

Selliseid päevi, kus Kadrina vabatahtlikud päästjad välja ei sõida, esineb väga harva – tegemist on ühe enim väljakutseid saava vabatahtliku päästekomandoga Eestis. Mehed seisavad ise hea ka komando toimepidevuse tagamisel – hooldavad tehnikat ja remondivad komandohoonet, samuti soetati omal algatusel ja vallavalitsuse toetusel Soomest uuem päästeauto hüüdnimega Susi.

Lisaks aktiivsele päästetöödes osalemisele, teevad komando vabatahtlikud kogukonnas ka ennetustööd. Kaks korda aastas toimuvad komandos lahtiste uste päevad, kus tutvustatakse kõigile huvilistele päästetehnikat ning räägitakse, kuidas märgata ohte ning kujundada ohutu elukeskkond nii endale kui teistele.

Koostööd tehakse Kadrina kooli ja lasteaiaga, juhendatakse kohalikku päästeala noorteringi, käiakse kodudes nõustamas ning paigaldatakse abivajajatele suitsuandureid. Kadrina vabatahtlikud päästjad löövad aktiivselt kaasa kõigis kogukonna tegemistes ning kaasavad ennetus- ja päästetegevustesse ka oma lähedasi. Mida ühtehoidvamad on kogukonna inimesed, seda paremini saadakse ohu- ja hädaolukorras hakkama.

Auhind loodi, et tunnustada ja motiveerida päästealase vabatahtliku tegevuse eestvedajaid ning väärtustada ohutusalast kogukondlikku tegevust ja kodanikualgatust.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare