FOTOD: Peaminister Rõivas USA sõjaväebaasis: teie tugevdate Eesti julgeolekut

 (106)

Liitlaste kohalolu, eriti nii professionaalsest diviisist, tugevdab oluliselt Eesti julgeolekut ja sõjalist heidutust, ütles peaminister Taavi Rõivas eile Ameerika Ühendriikide töövisiidi käigus Georgia osariigis asuvat Fort Stewarti sõjaväebaasi külastades.

Fort Stewart on USA idaosa suurimaid sõjaväebaase ning on kodubaasiks USA maaväe kolmandale jalaväediviisile, mille allüksused viibivad ka Eestis. Kolmas jalaväediviis on USA maaväe olulisimaid üksusi, mis on võimeline kiiresti ülemaailmselt reageerima.


Rõivas tänas diviisi aseülemat brigaadikindral Douglas C. Crissmanit ja tema diviisis teenivaid kaitseväelasi. "Diviisi allüksuste kohalolek Eestis tugevdab meie riigi kaitset ning on kinnituseks, et kollektiivkaitset pole mõtet proovile panna," ütles Rõivas ning lisas, et liitlaste kohalolu, eriti nii professionaalsest diviisist, tugevdab oluliselt Eesti julgeolekut ja sõjalist heidutust.

Eestis on kolmanda jalaväediviisi kompanii viibinud kahel korral: 2015. aasta märtsist kuni juuni viibis Eestis mehhaniseeritud kompanii M1A2 tankidega. Sama diviisi kompanii oli M1A2 tankide ja jalaväe lahingumasinate Bradley'ga Eestis kohal ka 2015. aasta oktoobrist kuni detsembrini.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare