FOTOD | Peaminister Ratas tunnustas kaitseväe head tööd

 (20)
FOTOD | Peaminister Ratas tunnustas kaitseväe head tööd
Foto: Jürgen Randma

Peaminister Jüri Ratas ütles eile Scoutspataljoni ja Kalevi jalaväepataljoni külastades, et soomusmanöövervõime arendamine on lisaks Eesti iseseisva kaitsevõime tugevdamisele oluline meie liitlastele saadetava signaali seisukohalt.

„Kaitstakse neid, kes tahavad ja suudavad ennast ka ise kaitsta,“ sõnas peaminister.

Peaminister Ratas tõdes, et riigi kaitsevõime rajaneb hea ettevalmistusega ja motiveeritud kaitseväelastel.

„Tänu professionaalselt tegutsevale kaitseväele on Eesti ennast tõestanud võimeka ja usaldusväärse liitlasena ka rahvusvahelistel operatsioonidel. Selle hoidmiseks peame jätkuvalt väärtustama kaitseväelase elukutset.“

Scoutspataljoni operatiivsektsiooni ülem, major Mattias Puusepp ning Kalevi jalaväepataljoni staabiülem, major Meelis Mandre andsid kohtumisel ülevaate väeosade varustusest, relvastusest ja sõidukitest.

Lisaks kuulis peaminister üksuste formeerimis- ja väljaõppeplaanidest ning tutvus Kalevi jalaväepataljoni ajateenijate olmetingimustega.

Kaitseväe suurim käimasolev võimearendusprojekt on Scoutspataljoni üleminek CV90-lahingumasinate kasutamisele.

„Soomusmanöövervõime arendamine tõstab oluliselt riigi kaitsevõimet, lubades Eesti sõduritel tegutseda vajadusel otsustavamalt,“ sõnas peaminister. Paremate väljaõppetingimuste jaoks kolib Scoutspataljon Tapa linnakusse.

Mälestamaks kõiki välisoperatsioonidel langenud kaitseväelasi, asetas peaminister Camp Bastioni mälestusmärgi juurde lilled. Mälestussammas püstitati Lõuna-Afganistanis asunud eestlaste laagris 2010. aasta oktoobris ja toodi 2014. aastal Eestisse.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare