FOTOD: Maaeluminister: ajalooline Tori hobusekasvandus tuleb säilitada

 (17)
Ministrid Tori hobusekasvatuses
Ministrid Tori hobusekasvatusesFoto: VPK

Maaeluminister Tarmo Tamm, peaminister Jüri Ratas ja rahandusminister Sven Sester külastasid täna Tori hobusekasvandust, kus kohtusid Tori valla juhtide ja hobumajandussektori esindajatega. Kõik kohtumisel osalenud ühel meelel, et ajalooline Tori hobusekasvandus tuleb säilitada ja välja arendada.

„Hobumajanduse keskuse rajamine Torisse annaks olulise arengutõuke nii hobumajandussektorile kui piirkonnale laiemalt. Seepärast jätkab riik koostöös valla ja hobusektoriga aktiivselt lahenduste otsimist, et leida võimalusi hobusekasvandusse investeerimiseks,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm.

Maaeluministeerium on teinud Vabariigi Valitsusele ettepaneku moodustada koostöös hobumajandussektori ja kohaliku omavalitusega Sihtasutus Tori hobumajanduse keskus, et kujundada riigile kuuluvast hobusekasvandusest rahvusvaheliselt tunnustatud hobumajanduse keskus.

Toris asuva ajaloolise hobumajanduse kompleksi juurde kuulub üle 900 hektari põllu- ja metsamaad ning 28 hobust.

Ministrid Tori hobusekasvatuses Foto: VPK
Seotud lood:

2016. aasta lõpus lõpetatud rendilepingute järgselt on Tori hobusekasvandust majandanud Eesti Põllumajandusmuuseum.

Lisaks peaministrile ja rahandusministrile osalesid kohtumisel Tori vallavanem Kaie Toobal ja vallavolikogu esimees Kalev Kiisk, hobusektori katusorganisatsiooni Eesti Hobumajanduse Liidu juhatuse liige Marti Hääl, Eesti Põllumajandusmuuseumi direktor Merli Sild, Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti ning põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban.

Ministrid Tori hobusekasvatuses Foto: VPK
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare