FOTOD | Kuperjanovi jalaväepataljoni sõdurid harjutavad Sirgalas miinipildujatest laskmist

 (4)

Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad harjutavad sel nädalal Sirgala harjutusalal laskmist 81-millimeetristest miinipildujatest.

Laskmistel osaleb ligi 100 Kuperjanovi jalaväepataljoni lahingtoetusrühmade allüksusekursusel õppivat ajateenijat. Paljude sõdurite jaoks on see esimene miinipilduja lahinglaskmine nende senise teenistuse jooksul.

„Sõdurid on siin laskmistel sooritatavaid tegevusi harjutanud viimased viis nädalat ja seega teoreetiliselt üsna hästi ette valmistunud. Hoolimata ebameeldivast ilmast, mis on paraku Sirgala harjutusväljal tavaline, kulgevad laskmised edukalt ning võitlejad on saanud väärtuslikke praktilisi kogemusi,“ ütles laskmiste läbiviija nooremleitnant Lauri Tõnisson.

Sihtmärke lastakse nii otsesihtimisega, kus relvameeskonnal on sihtmärgiga silmside kui ka koordinaatmeetodil. Teise variandi puhul edastab tulejuht info sihtmärgi asukohast arvutusmeeskonnale, kellelt saadud andmete põhjal suunab relvameeskond miinipilduja õigesse asendisse. Koordinaatmeetodil lastes puudub relvameeskonnal sihtmärgiga silmside.

Lisaks miinipilduja erialale läbitakse lahingtoetusrühmade allüksusekursusel pioneeriõpe, tankitõrje- ja miinipildujaüksuse taktikaõpe ning harjutatakse erialaseid tegevusi erinevates lahinguliikides.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!