FOTOD ja VIDEO: Kunda elanik: meile väideti, et ussid olid vees puhastamata filtri tõttu

 (10)

Kunda veest avastati ussid
Kunda veest avastati ussidFoto: Andres Putting

Kunda elanikule väideti Kunda Veest, et esmaspäeval veefiltrist leitud ussid tekkisid nende vette puhastamata veefiltri tõttu, sama probleem oli aga eile veel kolme kortermaja elanikel.

"Kui hakkasin WC-s vett peale tõmbama, märkasin, et veefiltris ujuvad väiksed valged ussid," rääkis Delfile Kunda elanik Tatjana Esberg.

Kunda Veest öeldi Esbergile algul, et see on nende veefiltri probleem. Sama probleem oli ka teiste majade elanikel ning ka neile öeldi, et viga on filtris.

"Mulle selgitati, et kuskil torustikus on ussidel pesa ja veesurvega lõi see välja. Meil on kaks filtrit ja me puhastame neid keevas vees. Vahetame filtreid pidevalt, seal ei saa ussid elada," rääkis Esberg.

Tänane Eesti Päevaleht kirjutas, et kolmest Kunda kortermaja veetorudest leiti ussid, kuid siiani ei teata, kuidas ussid joogivette sattusid.

Kunda veevärgiga tegelev OÜ Kunda Vesi tõdes üksnes, et probleemi uuritakse ja terviseameti spetsialistid saadeti proove võtma. Ka puhastas asutus ööl vastu teisipäeva torusid. Kunda vee juhataja Kaido Külaots edasisi selgitusi Päevalehele andma ei soostunud. „Ootame analüüside vastused ära ja siis räägime edasi." Ühtegi sõna usside päritolu või põhjuse kohta ta ei öelnud.

Seotud lood:

Rohkem infot ei teadnud eile jagada ka terviseameti spetsialist Iiris Saluri, sest analüüside vastused selguvat alles täna või homme. Küll aga kinnitas ta, et probleem peab olema ikkagi tõsisem ja ei puuduta üksnes paari korteri musta filtrit. „Reostus pidi alguse saama ikkagi üldisest veevärgist, sest ussid leiti mitmest majast," märkis Saluri.http://tv.delfi.ee/video/RcEWwOqv/

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare