FOTOD | Enam kui kuuekilomeetrise Estonia mäe tipu vallutanud mägironijad jõudsid tagasi Eestisse

 (5)

Täna õhtul jõudsid Eestisse tagasi mägironijate ekspeditsiooni liikmed, kes ronisid augustis toimunud Eesti Vabariik 100 suvise peonädala puhul Kõrgõstani-Tadžikistani piiril asuva 6211 meetri kõrguse Estonia mäe tippu.

Eesti mägironijate ekspeditsioon jõudis Kõrgõstani-Tadžikistani piiril asuva 6211 m kõrguse Estonia mäetippu 22. augustil kell 14. Ekspeditsioon Kõrgõstani-Tadžikistani piiril asuva Estonia tippu oli mägironijate kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul.

Estonia tipp on 6211 meetri kõrgune mägi Pamiiris Taga-Alai ahelikus, tegu on ainsa Eesti nime kandva kõrge mäetipuga maailmas. Viimati käisid Eesti mägironijad Estonia tipus sama teekonna läbi 28 aastat tagasi.

Estonia ekspeditsioon kuulub EV100 juubelimatkade programmi, mille raames toimuvad juubeliaasta jooksul matkad vooluveekogudel, looduskaitse- ja seiklusmatkad, avavete- ja pärimusmatkad, ratta- ja tõukerattamatkad, loodusvaatlus- ja korilusmatkadel, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning tõukekelkude ja uisumatkad. EV100 matkasarja (www.ev100.ee/juubelimatkad) korraldavad Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare