FOTOD: Baeri lapselapselaps pesi Tartus oma esiisa pea puhtaks

 (27)
FOTOD: Baeri lapselapselaps pesi Tartus oma esiisa pea puhtaks
Foto: Jaan Olmaru

Baltisaksa teadlase Karl Ernst von Baeri lapselapselaps külastas täna Tartut ning järgides tudengitraditsiooni, pesi puhtaks oma esiisa pea.

Viini Kaunite Kunstide Akadeemia filosoofia professor Andreas Leo Findeisen on Karl Ernst Von Baeri järeltulija neljandast põlvest.
Tema isa sündis Tallinnas ning kolis siit Põhja-Saksamaale, kus rajas perekonna ning kasvatas üles oma lapsed.

Andreas Leo Findeisen külastab sel suvel Eestit esimest korda, et osaleda Moostes toimuval kunstisümpoosionil AVAMAA, kus ta esineb loenguga, rääkis Delfile MTÜ Mooste KülalisStuudio esindaja Evelyn Müürsepp.

Täna viibib Baeri järeltulija Tartus ning kohalike üliõpilaste traditsiooni järgides pesi puhtaks Toomemäel asuva Karl Ernst von Baeri kuju pea.

Eestis sündinud Karl Ernst von Baer (1792-1876), kelle pilt ehib Eesti kahekroonis, oli loodus- ja arstiteadlane, kirjeldava ja võrdleva embrüoloogia rajaja. Tartus Toomemäel asub Baeri mälestuskuju, mida korporandid igal aastal 30. aprillil vahuveiniga pesevad.

MoKS (MTÜ Mooste KülalisStuudio) on asutatud jaanuaris 2001 MoKS asutati eesmärgiga rajada Lõuna-Eestisse Mooste alevikku külalisateljee, mis oleks avatud kõikidele loomeinimestele, eelistamata rahvust ja harrastatavat kunstivaldkonda.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare