FOTO | President Kaljulaid Kopenhaagenis: Eesti ja Taani on digitaalse ühiskonna esiriigid

 (14)

Eesti president Kersti Kaljulaid  ja Taani peaminister Lars Løkke Rasmussen
Eesti president Kersti Kaljulaid ja Taani peaminister Lars Løkke RasmussenFoto: Kaidi Aher, Vabariigi Presidendi Kantselei

President Kersti Kaljulaid arutas täna Kopenhaagenis Taani kuninganna Margrethe II ning peaminister Lars Løkke Rasmusseniga Eesti ja Taani koostööd digi- ja julgeolekuvaldkondades. Hommikul osales Eesti riigipea Taani rahvusvaheliste uuringute instituudis Läänemere julgeoleku teemalisel arutelul ning pärastlõunal Taani tööstuse keskliidus e-valitsuse ümarlaual.

Kohtumisel Taani kuningannaga tänas president Kaljulaid Taanit pikaajalise ja tugeva toetuse eest Eestile ning kutsus kuninganna Margrethe II Dannebrogi 800. aastapäeva puhul Eestisse. Tallinna lähedal toimunud lahingust, kus Taani endale legendi järgi lipu sai, täitub järgmisel suvel 800 aastat.

President Kaljulaidi kohtumine Lars Løkke Rasmusseniga keskendus Eesti ja Taani koostööle digivaldkonnas ning julgeolekuteemadele. „Eesti ja Taani on mõlemad digitaalse ühiskonna esiriigid ja me peaksime selles valdkonnas tihedat koostööd jätkama,“ lausus president ning arutas võimalust laiendada Soomega toimivat digitaalse andmevahetuse lahendust ka Taanile.

„Meil on väga hea meel, et varsti tuleb NATO liitlaste suurendatud kohaloleku raames Eestisse ka Taani kompanii. Eestil ja Taanil on pikaajaline väga hea koostöö julgeolekuvaldkonnas, mida võiks nüüd laiendada ka küberkaitse valdkonda,“ lausus president Kaljulaid.

Loe veel

Seotud lood:

Kohtumisel räägiti veel vajadusest muuta tulevikus meie maksusüsteeme, Euroopa tulevikustsenaariumitest ning Brexiti mõjust Euroopa Liidule.

Taani tööstuse keskliidus e-valitsuse ümarlaual tutvustas Vabariigi President Taani ettevõtjatele ja kõrgetele ametnikele Eesti e-riigi aluseid, e-residentsuse programmi ning küberkaitse põhimõtteid. „Me peame pidevalt võrdlema digitaalset ja analoogset maailma. Tegelikult on digitaalne enamasti analoogsest turvalisem ja on oluline, et riigid pakuksid oma kodanikele ja ettevõtetele turvalisi digitaalseid teenuseid.“

Julgeolekupoliitikateemalisel arutelul Taani rahvusvaheliste uuringute instituudis kõneles Eesti riigipea Eesti julgeolekupoliitika põhimõtetest ning arutas Läänemere piirkonna julgeolekut ja Eesti ja Taani kaitsekoostööd.

Täna õhtul kohtub president Kaljulaid veel Eesti kogukonna ning Taani ettevõtjatega.

Tagasi Eestisse jõuab president täna hilisõhtul.

129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!
109 000€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
180 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
149 900€
Tallinn, Korter

175 000€
Tallinn, Korter
72 000€
Tartu, Korter
169 000€
Saku vald, Majaosa
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare