FOTO | Ebameeldiva haisu leke Lasnamäel sai lõplikult kõrvaldatud

 (2)

Gaasimahuti tühjakspumpamine Kuusakoskis
Gaasimahuti tühjakspumpamine KuusakoskisFoto: Kuusakoski

Kuusakoski Tallinna teenindusplatsilt vanametalli koormast avastatud lekkinud mahuti on gaasist tühjaks pumbatud ning balloon läbi pestud. Mingit ohtu inimeste tervisele ega keskkonnale ei ole, teatas Kuusakoski.

Kuusakoski Tallinna teeninduspunkti territooriumil avastati 8. jaanuaril lekkiv gaasimahuti, mis oli peidetud vanametalli konteinerisse metallijäätmete alla. Seetõttu jäi ka metallijäätmete vastuvõtmisel märkamata, et mahuti sisaldas gaasi. Terveid, ilma lahtise avata balloone Kuusakoski ohutuse eesmärgil vastu ei võta.

Kuusakoski keskkonnaspetsialisti Tanel Tälli sõnul hakkas haisu lekkima jäätmete alla peidetud mahuti tõstmisel laadimismasinaga ning tugeva tuule tõttu levis hais kaugemale ettevõtte territooriumilt. “Koostöös Keskkonnainspektsiooni ja Päästeametiga leiti kiiresti lekke allikas, evakueeriti inimesed ning tuvastati gaasi liik,” rääkis Tälli. “Ehkki otsest mürgistusohtu inimeste tervisele ei olnud ning Päästeamet sulges lekkiva mahuti, levitas maha valgunud vedelik tugevat haisu veel ka sama päeva õhtul ning samuti järgmisel päeval, 9. jaanuaril.”

Eile, 9. jaanuari hommikul saabusid sündmuskohale ohtlike jäätmete käitleja EcoPro AS töötajad, kes pumpasid vedeliku kinnistesse mahutitesse ja pesid ballooni läbi. Kuusakoski Tallinna teeninduspunkt oli ohutuse kaalutlustel eile, 9. jaanuril kuni lõunani suletud. Vanametalli hunnikusse sattunud vedelik on praeguseks hetkeks kõrvaldatud ning ohtu inimeste tervisele ja keskkonnale ei ole.

Loe veel

Kuusakoski tänab hea koostöö eest Päästeametit, Keskkonnainspektsiooni ja AS-i EcoPro ning vabandab kõikide ees tekkinud ebamugavuste pärast.

120 000€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
121 990€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
243 000€
Tallinn, Majaosa
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
83 000€
Tallinn, Korter
157 000€
Rae vald, Korter
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
180 000€
Tallinn, Korter

355 000€
Viimsi vald, Maja
227 000€
Rae vald, Maja
169 000€
Pärnu, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare