Facebooki postituse kommentaarist vormiti libauudis, mida levitas laialt vene meedia

 (110)
Facebooki kommentaarist sai libauudis
Facebooki kommentaarist sai libauudisFoto: Kuvatõmmis

Hiljuti vormiti Facebooki postitusese kommentaarist libauudis ning levitati seda idanaabri meediakanalites tõe pähe. Üks Facebooki kasutaja väitis, et sattus haiglas sõnavahetusse Suurbritannia sõduritega, kuid sellest rahvusest sõdureid sel ajal Eestis ei olnud. Valeväiteid oli postituses aga veel.

Novembri alguses hakkas sotsiaalmeedias levima lugu sellest, kuidas naine käis uute dokumentide taotlemiseks Mustamäe haiglas vereproovi andmas ning sattus sõnvahetusse seal oodanud Suurbritannia sõduritega, kes polnud nõus vanale naisterahvale istet pakkuma, vahendab Propastop.

Jutustus, milles oli rida valeväiteid, poleks pidanud üldse suuremat tähelepanu saama, kuid veel samal päeval vormiti sellest kommentaarist emotsionaalne libauudis, mille avaldasid teiste kahtlase väärtusega kanalite hulgas näiteks ka Baltnews, Sputnik, Komsomolskaja Pravda, Slovo I delo jne. Uudisesse on lisaks kommentaarides sisaldunud roppustele sisse pikitud ka Putin ja NATO, saades nii kokku korraliku propagandateksti.

Tänaseks enam uudise allikaks olnud kommentaari Facebooki keskkonast ei leia.

Seotud lood:

Valeväited ja seigad, mis oleks pidanud sisu tõesuses kahtlusi tekitama:

* Uute dokumentide taotlemiseks ei ole Eestis tarvis vereproovi anda.
* Novembris 2016 ei olnud Eestis Suurbritannia sõdureid.
* Propastop ei võta seisukohta postitaja tausta osas, kuid soovitab alati kellegi kommentaari publitseerima asudes kontrollida Google abil avalikest allikatest autori tõsiseltvõetavust.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare