DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Euroopa aasta puuks kandideeriv Orissaare tamm juhib hääletuses ülekaalukalt!

 (34)
Anna sina ka oma hääl!
Eesti Jalgpalli Liidu All Stars sõpruskohtumine Orissaare koondisega
Foto: Irina Mägi

Saaremaal Orissaare jalgpalliväljakul kasvav tamm kandideerib Euroopa aasta puuks. Esimese kuue päevaga on Eestis kasvav tamm kogunud ligi 14 000 häält, mis on viinud selle ülekaalukalt esimesele kohale.

Reede, 6. veebruari kella 12.20 seisuga oli Orissaares keset jalgpalliväljakut seisev tamm kogunud kokku 13765 häält. Teisel kohal asus Ungaris asuv puu, mis oli kogunud 11 848 häält. Kolmandal kohal ja sealt edasi olevatel puudel oli aga juba ligi 4000 või vähem häält.

Eesti puu eest saab hääle anda siin!

Seotud lood:

Orissaare tamme tutvustuses rõhutakse puu erilisele asukohale. "Kas kuskilt mujalt maailmas võib leida jalgpallistaadioni, mille keskel kõrgub võimas tamm? Algselt oli tamme kõrval väike spordiplats, kuid 1951. aastal seda laiendati ja tamm jäi keset uut staadionit. Legend räägib, et kaks Stalinetsi traktorit üritanud tamme paigast sikutada, aga ikka katkenud trossid. Tamme ümber on sellest senini haavad puukoorel. Õppurid oskavad kasutada tammepõrget imehästi söötude andmiseks, lisaks annab puu head varju," märgitakse puu kirjelduses.

Võistlus Euroopa aasta puu sai alguse 2011. aastal. Euroopa finaali pääsevad riiklike voorude võitjad.

Euroopa aasta puu mõte on juhtida tähelepanu huvitavatele vanadele puudele kui olulisele looduslikule ja kultuurilisele rikkusele, mida me peaksime hindama ja kaitsma. Erinevalt teistest võistlustest ei ole Euroopa aasta puu puhul oluline ilu, suurus ega vanus, vaid lugu ja seotus inimestega. Otsitakse puid, millest on saanud laiema kogukonna lahutamatu osa.

Igal aastal osaleb võistlusel kümneid ja sadu tuhandeid inimesi. Kui alguses oli osalevaid riike 5, siis nüüd on neid juba 14.

Hääletamine toimub 1. kuni 28. veebruarini 2015. Viimasel nädalal (21. kuni 28. veebruarini) on hääletamine salajane. Tulemused avaldatakse 5. märtsil. Võidupuu tehakse pidulikult teatavaks 22. aprillil 2015 Brüsselis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare