Esmakordne Arvamusfestivali ajaloos! Riigikogu erakondade esimeeste debatti kaasatakse ka Eesti 200 ning rohelised

 (198)
Kristina Kallas
Kristina KallasFoto: Madis Veltman

Täna kell 20.00 toimub Arvamusfestivalil riigikogu erakondade esimeeste debatt. Esmakordselt sel aastal on kaasatud ka Eesti 200 esindaja Kristina Kallas ning roheliste esindaja Züleyxa Izmailova.

"Kahjuks ei jõua me kõiki esindajaid lavale kutsuda aga kuna on valimiseelne aasta, siis tänavu kutsusime ka Eesti 200 esindaja Kristina Kallase ja roheliste esindaja Züleyxa Izmailova," rääkis arvamusfestivali eestvedaja Maiu Lauring Delfile.

"Andsime ühele uuele tegijale ja napilt piiri alla jäävale erakonnale võimaluse osaleda ja parlamendi erakonna esimeestele esitada küsimusi ja kommentaare, et natuke ka neid pildil hoida," lisas ta.

Täna kell 13.00-17.00 toimub osalusarutelu sündimuse ja rahvastiku teemadel, kus on kohal ka tööjõuprobleemidega tegelevad eksperdid. Teemad võetakse ette, arutatakse läbi ja töötatakse välja lahendusi. Neid samu lahendusi püüame ka erakonna debatis sisse tuua.

Senini on arvamusfestivalil osalenud ainult parlamenti valitud erakonnad, seetõttu on üllatuslik korraldajate otsus kaasata ka debatti rohelised, kes jäid eelmistel valmistel alla valimiskünnise 0,9 protsendiga ning Eesti 200, mis pole end veel erakonnana registreerinud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare