Esimene eestlane kosmosesse!

 (130)
Taevas, kosmos
Reuters/Scanpix

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar sai hiljuti palvekirja toetada ühiskondlikku liikumist “Eesti kosmonaut”, mille eesmärk on saata kosmosesse esimene eestlane.

Palve esitas doktor Viktor Sossulin, kes ütles Eesti Ekspressile: “Esimene eestlane peaks kosmoses võimalikult kiiresti ära käima, oluline on jõuda teistest Balti riikidest ette.”

Ta märkis, et projekt on kallis, sestap võiks esimene eestlasest kosmonaut olla seotud mõne hiilgava teadusprogrammiga. “Seepärast mõtlesingi see liikumine käivitada — teha tasapisi propagandat, kaasata organiseerimisvõimega inimesi, miks mitte ka ärimehi, kellel võiks asja suhtes oma huvi olla.”

Küsimusele, kes konkreetselt võiks olla esimene eestlane kosmoses, Sossulinil vastust ei ole. “Usun, et igaüks tahaks olla see esimene, aga kindlasti peaks ta olema väga väärikas inimene.”

Ministeerium ei ole Sossulinile veel vastanud. Pressinõunik Airi Ilisson ütles Eesti Ekspressile, et inimese kosmosesse saatmine ei kuulu praegu Eesti kosmosepoliitika prioriteetide hulka.

Sossulin on eestlase maailmaruumi lähetamise teemal suhelnud ka Venemaa ja USA kosmoseagentuuridega.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!