ERL-i juhiks valiti Aivar Koitla

 (36)
ERL-i juhiks valiti Aivar Koitla
Foto: Ilmar Saabas

Täna toimus Tallinnas Eesti Rahvusliku Liikumise (ERL) üldkoosolek, millel valiti liikumise uueks juhiks Aivar Koitla. Senine liider Martin Helme teatas juba varem liikmetele, et ei soovi tagasi kandideerida.

Juhatusse valiti endised juhid Martin Helme ja Henn Põlluaas, samuti Sten-Hans Vihmar ja Ruuben Saal.

Aivar Koitla ütles oma sõnavõtus, et rahvuslikud väärtused ja rahvusriigi kontseptsioon pole alates Nõukogude Liidu lagunemisest olnud nii tugeva surve all kui praegu. „Eesti poliitiline koorekiht räägib kodanikupõhisest riigist, mis tähendab selget eemaldumist rahvusriigi põhimõtetest. ERL on suurim ja tuntuim rahvuslasi ühendav organisatsioon, kes võitleb selle eest, et multikulti- ja sallivuspropaganda käigus ei muutuks Eesti vaid geograafiliseks mõisteks, kus eesti keelel, kultuuril ja rahvusel polegi eesõigust areneda.“

Koitla peab juhina oma peamisteks eesmärkideks rahvusliku erakonna loomist järgmisteks riigikogu valimisteks, kuna elu on näidanud, et üksikkandidaatidel või tavalise kodanikuorganisatsioonina puudub võimalus päevapoliitikas end teostada. Selleks peab Aivar Koitla vajalikuks killustumise vähendamist rahvuslike organisatsioonide vahel ning jõudude ühendamist. „Põlissoomlased näitasid meilegi siin suuna kätte,“ leiab Koitla.

Homme 50. aastaseks saav Aivar Koitla töötab Tallinna Teeninduskoolis majandusjuhataja ametis. Ta osales riigikogu valimistel üksikkandidaadina Lääne-Virumaal ja sai 287 häält. Ta on abielus ja tal on kolm täiskasvanud last.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare