Erki Savisaar: alkoholimüük sularaha eest tuleks keelata

 (185)

Alkoholi müük
Foto: Anni Õnneleid

Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Erki Savisaar leiab, et Eestis tuleks arutada piirangut, mis lubaks alkoholi edaspidi osta ainult pangakaardiga.

Savisaar sõnas, et ta toetab alkoholipoliitikas piirangut, mille kohaselt võiks alkohoolsete jookide eest maksta vaid pangakaardiga. „Kaardiga maksmine vähendaks noortel võimalusi alkoholi poest osta,“ tõi Savisaar näite.

Kui praegu pääseb veel nii mõnigi pood alla 18-aastastele alkoholi sularahas müümisega, siis kaardimakse puhul jääks jälg, et alkoholi on alaealisele müüdud. „See oleks kindlasti ka poodide jaoks distsiplineeriv meede. Samuti on võimalik tehnilisi lahendusi täiendada nii, et alaealistel kaardimakse ebaõnnestub, kui nad püüavad alkoholi eest maksta,“ sõnas Savisaar.

Teisalt ei oleks riigikogulase sõnul alkohol niivõrd kättesaadav inimestele, kelle elu keerdkäigud on kahjuks nad viinud tänavatele. „Paraku on kodutute puhul väga suureks murekohaks just alkoholitarbimine, mistõttu on oma elu kordaseadmine pea võimatu. Pangakaardiga maksmise puhul võib eeldada, et iga taaralt saadud sent joogile ei kuluks,“ leidis riigikogu majanduskomisjoni liige.

Samas tõdes ta, et pangakaardiga maksmisel võiks olla ka psühholoogiline, nii-öelda suure venna efekt. „Kui inimene teab, et alkoholiostust jääb jälg või et kaasa võib panga väljavõttele pilgu peale visata, võib nii mõnelgi hobijoojal tekkida kahtlus oma ostu mõttekuses,“ ütles Savisaar.

Sellel nädalal ütles ka Leedu peaminister Saulius Skvernelis kohtumisel ettevõtjatega, et Leedul tuleks kaaluda lubada võimalust alkoholi eest maksta vaid pangakaardiga ning vähendada alkoholiga kauplejate hulka.

79 900€
Tallinn, Korter
209 000€
Ülenurme vald, Maja
161 500€
Tallinn, Korter
455€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
319 000€
Tallinn, Äripind
134 900€
Tallinn, Korter
325 000€
Tallinn, Korter
165 000€
Tallinn, Korter

59 670€
Maardu, Korter
240 000€
Tallinn, Korter
203 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare