Ene Ergma: ma ei nõustu väitega, et toetusnumbreid ei tule üldse arvesse võtta

 (42)
Ene Ergma
Foto: Sven Arbet

IRLi pikaaegse endise juhtpoliitiku Ene Ergma hinnangul on kahtlemata nukker näha IRL-i nii madalat toetusprotsenti, kuid samas ei nõustu ta väitega, et toetusnumbreid ei tule üldse arvesse võtta.

"Olen küll suurest poliitikast eemal, kuid loomulikult on nukker näha IRL-i nii madalat toetusprotsenti," kommenteeris Ergma Delfile täna avaldatud erakondade reitingut, mille järgi on tema koduerakonna toetus langenud alla riigikogu valimiskünnise.

"Toetusreitingud ei näita tingimata erakonna tehtava töö hulka ja isegi mitte kvaliteeti, vaid mõõdavad eelkõige meeldimist ja siin mängivad rolli nii teod, näod, sõnumid kui ka olud," nentis Ergma.

"Ometi ei nõustu ma väitega, et toetusnumbreid ei tule üldse arvesse võtta, pikaajaline madal reiting peaks erakonna juhtkonnale siiski märku andma, et midagi tasub teha teisiti. Mida soovitada? Kindlasti ei soovita ma meeldimiseks tsirkust tegema hakata. Eelkõige on tarvis omada selgroogu, et valija tunneks ära erakonna väärtused ja teaks, mille eest IRL seisab."

ERR-i tellimusel tehtud Turu-uuringute ASi küsitluse tulemused näitavad, et Keskerakond püsib 23 protsendiga endiselt erakondade toetuspingerea tipus, Reformierakonda valiks 21 protsenti küsitletustest. Kolmandale kohale tõusnud EKRE-t toetab 14 protsenti, sotsiaaldemokraate 12, Vabaerakonda 11 protsenti ja IRLi vaid neli protsenti valijaist.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!