NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki "Teata sobimatust kommentaarist"!
Kommentaaride järjekord: parimad uuemad vanemad
 • Kilo

  15.07.2012 14:49
  Automaks ilmselt natukene kül.
  1 vastus
  Vasta
 • Õige Ats!

  15.07.2012 14:51
  Atskirjutas:
  Eestlased on ikka autorahvas küll. Ühistransport on väga hea alternatiiv autole. Jah võibolla kulub nii rohkem aega et tööle jõuda, kuid arvestada võib ka sellega, kui pa...
  2 vastust
  Olen sünnilt tallinlane ja pidin igapäevaselt tipikooli sõitma kesklinnast Mustamäele ja ka Koplisse. Auto oli tollal unistus - isa andis oma sõita alles siis kui naine sedapsi oli! Ma ei väida et see peaks olema tänapäevane eluviis kuid ühistransport oli üsna lõbus. Nii palju teretuttavaid ja mõni sõbranje sai lausa mehele! Parem kui morni näoga üksi oma plekk-kuudis!
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • tegelikult

  15.07.2012 14:52
  võib-olla on just see jama selleks viimaseks piisaks , mis sunnib tuleval sügisel Tallinna riigivaenlasest linnapea asendama mõne normaalsemaga? Praegu on iga autojuht riigile sõna otseses mõttes kulla-auk. Kui homsest tõepoolest kõik bussiga sõidaks , siis oleks see meie eesrindlikule majandusele surmahoop. Kusjuuressee pole vaid Eestis nii. Näiteks mina maksan igal aastal ca 2000EURi meie riigile kütuse aktsiisina ja kütuse käibemaksuna. Lisaks käibemaks auto teeninduse , remondi ja hoolduse pealt. See summa on suurem , kui ma tulumaksuna ära annan.
  2 vastust
  Vasta
 • Pluto

  15.07.2012 14:54
  sellist käitumist linnaametnike poolt nimetan ainult selge märgina kuidas ametnikud tahavad eesti rahvast teha orja- orjal ju obust ei ole ja sõidab vankriga kui
  üldse sõidab. Mis te arvate et linnaametnikud bussiga sõidavad ning enamusel on parkinine kesklinnas tasuta.
  Iga selline tegu aga näitab noorematele et viimane aeg on siit ametnikeriigist lahkuda.
  1 vastus
  Vasta
 • jupp

  15.07.2012 14:54
  Bussiread tekitavad tarku inimesi! http://plakatikunst.wordpress.com/2012...
  Vasta
 • autoga

  15.07.2012 14:56
  Narva mnt bussiraja eksperiment on ebaõnnestunud, kuna suur osa bussidest ei sõida mitte mööda bussirada, vaid keskmist ja seda ainsat rada, mida mööda sõiduautod otse saaksid sõita.
  Busside liiklusskeem on sama mis 30 aastat tagasi, aga paljud inimesed on kolinud linnalähedale maale. Seal saab vaid oma autoga linna, sest bussid käivad nagu käivad. Peale selle vaja veel lapsed lasteaeda ja kooli ning huviringidesse viia. Need "sõida ja pargi" parklad linna saabudes on tobedate kohtade peal, sest bussiühendus sealt linnaga on väga halb, aja raiskamine. Samas pargitakse terveks päevaks hoopiski kanali alguse Selveri parkla täis, nii et sealsetel ostjatel pole oma autot kuhugi panna.
  Maalt tulijate autode jaoks peaks parkla olema normaalse koha peal ja sealt bussiühendus kesklinnaga kiire, mitte 1-2 korda tunnis. Bussidel pole häda midagi, aga neid peaks siis olema ka kordades rohkem ja nende sõidugraafik inimestele vastuvõetav.
  Vasta
 • septembris

  15.07.2012 14:58
  on asi 10x hullem, mitte 3x. ENNE TULEB EHITADA KESKLINNAST MÖÖDA/LÄBISÕIDUD JA SIIS SAAB ALLES LIIKLUST PIIRAMA HAKATA. Imik ka mõistab seda.
  2 vastust
  Vasta
 • mõned oigavad

  15.07.2012 15:00
  Kui maal elavad ja linnas töötavad, kuidas siis saab? No ei tea, tulen maalt ja kunagi ei sõida autoga kesklinna. Kogu aeg pargin kuhugi Lasnamäele või Piritale ja sõidan edasi ühistranspordiga. Bussiga saan alati linna rutem, kui oleks autoga saanud. Bussiliine on mustmiljon, siiani olen alati kohale jõudnud. Nii, et Muuli ja Samost, ärge hädaldage, kui ei oska oma teekonda planeerida.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • nojah

  15.07.2012 15:00
  Ühissõidukiga sõitmine on täiesti normaalne ja mingit tähelepanuväärset mustust ja rõvedust seal ka ei ole.

  Prügitondid räägivad sama juttu: et väga ilus ja puhas on, kasvõi maga seal (mida nad tihti teevadki, kuni maha tõstetakse). Ja mingit haisu ka polevat - kui üldse midagi, siis kerge värskendav odekolonnilõhn.
  Vasta
 • !!!

  15.07.2012 15:02
  Kilokirjutas:
  Automaks ilmselt natukene kül.
  1 vastus
  Automaksu saaks teoreetiliselt kehtestada ainult Tallinnas, nii, et linnavõim kotiks jälle oma inimesi. Suur osa autodest aga tuleb väljaspoolt,kaasa arvatud turistid ja läbisõitjad - nendele automaksu kehtestada ei saaks. Või paneme igale teelõigule tõkkepuud? Nalja ju saaks,sest siis seisaksid koos linlastega puu taga ka kohalikud.
  Ühe sõnaga, praeguse liikluskorraldusega tekitatakse linnas üüratult suuremad umminud,kui need enne olid! Palju õnne!
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • Aastal 2006

  15.07.2012 15:04
  Aastal 2006 riik eraldas raha põhjaväila valmis ehitamiseks . Tallinn pidi sinna sisse panema pisikese osa ja korraldama detailplaneeringud ning maaeralduse.

  Sm. Burešin ei tahtnud põhjaväilast midagi teada ja ajas sõrad vastu. Puhtalt poliitilistel põhjustel.

  Vasta
 • jap

  15.07.2012 15:04
  tegelikultkirjutas:
  võib-olla on just see jama selleks viimaseks piisaks , mis sunnib tuleval sügisel Tallinna riigivaenlasest linnapea asendama mõne normaalsemaga? Praegu on iga autojuht ri...
  2 vastust
  Ja linn saab sellest maksust ka oma osa, millest ta siis ilma jääks! Aga raha on linnale hädasti vaja,sest TÜT on üüratult kallis!
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • muahhahahahaaa...

  15.07.2012 15:05
  muahhahahahaaa...kirjutas:
  Eeldan, et kui need bussirajad tekitati ja näiteks 30 autojuhti otsustab ummikus istumise asemel minna linna bussiga

  Äärmiselt optimistlik number ja julge oletus.
  Kas ...
  2 vastust
  Ats 15.07.2012 14:46
  Jah mina olengi selline... ma tõesti ei leia autoga sõitmises mitte midagi mugavat.

  Palju Õnne, hea Ats! Olete nagu laulusalm ütleb "üks miljoneist".
  Järelikult "väljavalitu"... (kes teab kelle või mille poolt?).
  Julgen arvata, et selliseid, nagu Teie, võib ühe käe näppudel üles lugeda... ja hulga näppe jääb veel üle...
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • Puukruvi

  15.07.2012 15:07
  ,,Seakari,mitte Tallinna raad,, ütlus filmist ,,Verekivi,, ,mis õnneks meil ei kehti.Kehtib.Kogu aur läheb loosungiriideks,mitte tulemuslikuks tegemisteks.Selgitan.Ülekäikudel aetakse alla jalakäijaid ja rattureid. Kuulutage välja hange,kes varustaks ülekäigu radade tahvlid paari kollase vilkuva lambiga,mis oleks varustatud päikesepaterei ja LED lampidega.Kitsamad tänavad eraldada ainult ühesuunaliselt sõiduautodele ja kahesuunaliselt bussidele ja taksodele. Täielikud ühesuunalised tänavad märgistada, nii et meetri laiuselt ühes servas oleks jalgratta tee.Mingid lamavad ,,politseinikud,,ehitada mitme meetri laiuselt ja üsna paljudesse kohtadesse.Kõik pole minu leiutus.See on Euroopas olemas.Mida see Edgar Euroopas,,siblis,,seisatanud ja jälginud vähe elu,aga ei.Terve rada tänavast ainult bussidele?Linna suurehaardelisest ringliiklusest pole mõtet mainida.
  Vasta
 • Maailma tõde

  15.07.2012 15:11
  Nomaadid reisivad ikka sinna kus karjale sööki on, See on selline maailmaseadus. Juba 20 aastat tagasi siirdus USA-sse 40000 venelast aastas, ei viitsi uurida kuis tänavu! Puhtamate busside maailm - leidke ja andke teada, olen stardiasendis.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • on aeg!

  15.07.2012 15:13
  Nüüd on linlastel aega mõelda,keda nad peale tulevasi valimisi linna eesotsas näha tahavad! Ja kas tahetakse jätkata sellise linnavlitsusega,kes raha ainult oma propagandamasinale,nagu TTV,lehed,loosungid,voldikud,küsitluse d,vihmavarjuhoidjad ja muud viimasel ajal linnas toimunud lauslollused, või oleks aeg asjalikuma ja õigemate prioriteetidega linnavalitsuse järele!!!
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • no nii

  15.07.2012 15:23
  nüüd siis on selge sõnaga välja öeldud, et see bussiraja kallal haukumine on puhas valimispropaganda ja sellega kutsutakse üles praegust linnavalitsust maha hääletama. Ärge aga unustage ja loodan , et terve eesti rahvas ei unusta, kuidas eile kingiti ära tervest riigi rahakotist tohutu summa ja me veel ei teagi, millised tagajärjed sellel on. Eks reform ja IRL tahavad, siis kui võim käes, terve Tallinna maha müüa vene maffiale. Ise suured saksad elavad ju Tartus. Kus siis alles hakkab kilekottidega raha laekuma ja rahvas oigab, sest ega mafioosod oma raha maksa.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • Liiklushuviline

  15.07.2012 15:34
  Liiklushuvilinekirjutas:
  Suhteliselt hea analüüsiv artikkel. Siiski mõned momendid on jäänud kas kajastamata või kahe silma vahele-
  Miks on ÜLEÜLDSE Tallinnas sõiduautode liiklus sedavõrd suur, o...
  2 vastust
  Kui MÕELDA ei viitsi, mida ma öelda tahtsin ja meeldib ikka oma joru ajada, anna minna!

  Kindlasti on KÕIGIL tipptunnil ummikus istujatel lasteaiaealised lapsed, eks ole?
  Mis kooli puutub, siis alates 2. klassist peaks nüüd küll iga laps sinna ehk ikka ise jõudma, kasvõi bussiga, mitte papa-mamma autos, milleks neid hellitatud äpudeks kasvatada! Või pange lapsed kodu lähedale kooli. Ei ole vaja "eliitkoolidega" tõusiklikult eputada.

  Samuti istuvad päris kindlasti hommikuti ummikutes "suuremaid pakke-ostusid ja toidukotte" autos omavad inimesed?
  Ei pea kõike alati äärmusest äärmusesse käsitlema. Nii võib iga arutelu absurdini viia.

  Muuseas olen hommikuti küll ja küll oma portfelliga ühistarnspordis istunud. Pole ta ühtegi nii täis. Aga ära jääb pingeline parkimiskoha otsimine, parkimistasu maksmine ja ajaline kaotus on linnas töölesõiduks suht marginaalne.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • Ei ole enam naeruväärne kah!

  15.07.2012 15:35
  Probleem selles,et viimased 10 aastat pole EV pealinnas ühistranspordi arendusega tegeletud.Rööpatransport peab olema tänapäeval prioriteet ja viimase kümne aasta jooksul oleks olnud suhteliselt odav seda arendada.Oleks pidanud olema juba trammiühendused Mustamäe,Õismäe,Pirita,Lasnamäe ja Peterburi maanteega.Troll,kui abdoluutselt mõttetu transpordiliik oleks pidanud juba ammu ajalugu olema ja bussiliiklus viidud miinimuumini.savisaare jõuk sellega hakkama ei saa,sest linna prioriteedid on partei reklaamimine ja ka linnaametnike vaimne ja hariduslik tase on alla igasugust arvestust...rumalus ja harimatus on poliitikute firmamärk.Samasse kategooriasse kuulub ka miilits Rüütelmaa,sest ega nõukogude aegse jefreitori tasemega mehest kõrgelt haritud ja tarka KOV-i ametnikku ei saa,kes võimeline midagi positiivset korda saatma.
  Vasta
 • Liiklushuviline

  15.07.2012 15:39
  Plutokirjutas:
  sellist käitumist linnaametnike poolt nimetan ainult selge märgina kuidas ametnikud tahavad eesti rahvast teha orja- orjal ju obust ei ole ja sõidab vankriga kui
  üldse s...
  1 vastus
  ORI oled sa kahjuks või õnneks juba praegu. Oma mõtlemisvõimetuse ja piiratuse ori. Raha ori, teiste arvamuse olulisuse ori. Neid teemasid on palju, mille ori sa (ilmselt) oled. Nii et võta rahulikult.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
LISA OMA KOMMENTAAR
Selle artikli kohta on 92 kommentaari
Nimi
Kommenteerimistingimused
Kasulik