Eile lasteaia värava taga märatsenud ja politsei käte vahel surnud arvatavalt narkojoobes soomlase isik on ikka veel tuvastamata

 (85)
Eile lasteaia värava taga märatsenud ja politsei käte vahel surnud arvatavalt narkojoobes soomlase isik on ikka veel tuvastamata
Foto: Delfi lugeja

Põhja prefektuuri pressiesindaja ütles Delfile, et soome keeles kõnelnud mehe isik on ikka veel tuvastamisel.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava ütles täna kella nelja paiku Delfile, et politsei teab siiski, kes isik võiks olla, kuid ei soovi enne lähedaste teada saamist seda infot avaldada.

"Politseinikud on selgitanud välja mehe võimaliku isiku, kuid lõpliku kinnituse sellele annavad lähedased, kes peavad surnukeha tuvastama," ütles Aava täna Delfile.

"Me ei tea ikka millesse see isik suri ja mida ta üldse lasteia juures tegi," ütles politsei pressiesindaja täna päeval Delfile.

Tallinnas Mardi tänaval pidasid korrakaitsjad eile kinni lasteaia territooriumile tunginud mehe, kes suri kinnipidamise ajal sündmuskohal.

Eile kell 12.37 sai politsei väljakutse Tallinna kesklinna Mardi tänavale. Teataja sõnul tungis lasteaia territooriumile mees, kes käitus ebaadekvaatselt. Patrullpolitseinike saabudes ründas mees politseisõidukit ja üritas tungida sõidukisse ning seejärel hüppas politseisõiduki kapotile. Politseinikud andsid mehele korralduse kapotilt maha tulla. Mehe kinnipidamiseks kasutasid korrakaitsjad ühel korral gaasi ning seejärel panid talle käerauad. Mees jätkas rabelemist. Politseinikud hoidsid meest kinni, et ta enesele viga ei teeks ning üritasid temaga turvakontrolli käigus kontakti saada. Mees suhtles korrakaitsjatega soome keeles.

Äkitselt halvenes mehe tervislik seisund ja mees lakkas hingamast, mistõttu asusid politseinikud meest elustama. Südamemassaaži tulemusena hakkas mees uuesti hingama. Kiirabi saabudes mees hingas, kuid siis hakkas tema seisund uuesti halvenema ja meedikud jätkasid elustamist. Mees enam elule ei tulnud ja ta suri meedikute pingutustest hoolimata sündmuskohal.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Kristian Jaani ütles eile, et dokumente mehe uurest ei leitud. „Kõik traagilise juhtunu asjaolud on selgitamisel. Leidsime mehe soki vahelt tühja fooliumvoldiku, milles olid narkootilist ainet meenutavad jäägid. Kohapeal läbiviidud kiirtest reageeris positiivselt amfetamiinile. Sündmuskohal kogutud info järgi võis mees põdeda ka suhkruhaigust. Täpsemad vastused sellele, mis põhjustas tema surma, annab kohtuarsti lahang,“ ütles Jaani.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare