Eesti sõdurid Afganistanis saavad jõuluks verivorsti

 (17)
Verivorst
Foto: Andres Putting

Rakvere lihakombinaat saadab jõuludeks Eesti sõduritele Afganistanis ja Kosovos verivorsti, et kodust kaugel olevad rahuvalvajad saaksid katta jõululaua traditsioonilise Eesti jõulutoiduga.

Sõdurid on kodust mitme tuhande kilomeetri kaugusel ning jõulude ajal tekib igatsus kodu ning kodumaise toidu järele,” kommenteeris verivorstide saatmist sõduritele Rakvere lihakombinaadi turundusdirektor Liina Jaanson.

“Kokku paneme seekord teele 50 kilogrammi verivorsti, mis jõuavad sel nädalal Afganistanis ja Kosovos teenivate sõduriteni,” lisas Jaanson.

„Olenemata sellest, kus Eesti kaitseväelased parasjagu teenistuses on, oleme võimaluse korral alati jõulupühi tähistanud,“ sõnas nooremleitnant Agu Karelsohn, Eesti kontingendi teabeohvitser Afganistanis.

„Ka sellel aastal püüame jõuluõhtul siin, Afganistanis, katta pidulikuks jõuluõhtusöögiks laua traditsiooniliste Eesti jõulutoitudega, mille seast ei puudu ka Eestist saadetud verivorstid.“

Rakvere lihakombinaadi jaoks on see juba neljas kord rahuvalvajatele jõuludeks verivorsti kinkida, varem on välismissioonidele pakke saadetud 2004., 2005. ja 2007. aastal.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare