Eesti päästjad harjutavad maavärina tagajärgede likvideerimist

 (4)

EST-USAR meeskond
EST-USAR meeskondFoto: Päästeamet

Eesti otsingu- ja päästemeeskond osaleb täna õppusel Taanis, kus stsenaariumi kohaselt tuleb päästjail tegeleda maavärina tagajärjel kannatada saanud inimeste päästmise ja purustuste likvideerimisega.

Eesti otsingu- ja päästemeeskond (EST-USAR) sõidab täna pärastlõunal Taani Kuningriiki, et osaleda Euroopa Liidu Elanikkonnakaitsemehhanismi egiidi all toimuval väliõppusel, teatas päästeamet.

Õppuse stsenaariumi kohaselt tuleb päästjail tegeleda maavärina tagajärjel kannatada saanud inimeste päästmise ja purustuste likvideerimisega. Õppusel osalemise peamine eesmärk sel korral on anda meeskonna uutele liikmetele võimalus harjutada rahvusvahelist koostööd päästesündmusel ja seeläbi parandada oma valmisolekut siseriiklikuks reageerimiseks varingupääste sündmustele.

Taani suundunud Eesti otsingu- ja päästemeeskonna koosseisus on 40 inimest, nende seas päästjad, meedikud, logistikud, staabitöötajad, IT ekspert ja kaks otsingukoera. Meeskonnaga on kaasas ka abitreener ja vaatleja. Õppus toimub Taani päästeasutuse (DEMA, Danish Emergency Management Agency) Päästekolledži treeningkeskuses Tinglevis. Lisaks Eesti otsingu ja päästemeeskonnale testivad oma võimekust Austria, Itaalia ja Euroopa Liidu elanikkonnakaitse mehhanismi koordineerimise meeskond ning lisaks tehniline tugi meeskonnale.

Seekordse õppusel osalemise teeb eriliseks asjaolu, et esimest korda osaleb otsingu- ja päästemeeskond õppusel rahvusvaheliselt klassifitseeritud meeskonnana. Eelmise aasta novembris läbis Eesti otsingu- ja päästemeeskond INSARAG klassifitseerimisharjutuse, mille tulemusena omistati meeskonnale rahvusvaheliselt aktsepteeritud MUSAR (Medium Urban Search and Rescue) sertifikaat. Rahvusvahelises otsingu- ja päästemeeskondade võrgustikus on Eesti meeskonna nimetus EST-USAR.

Õppus kestab 1. veebruarini. Õppusel osalemise kulud kaetakse Euroopa Liidu Elanikkonnakaitsemehhanismi süsteemi tõhustamise fondist.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare