Eesti õpilasesinduste liit: õõvastav, et koolivägivald on jätkuvalt osa meie haridusruumist

 (15)

Vägivald
Pilt on illustreerivFoto: Anni Õnneleid

Eesti õpilasesinduste liidu juhatuse aseesimehe Marcus Ehasool on kurb tõdeda, et koolivägivald on siiani nii laialdane probleem. "Olgem ausad- video on õõvastav ning mul on kurb tõdeda, et koolivägivald on jätkuvalt väga suur probleem," nendib Ehasoo.

"Antud situatsioonile lisab tõsidust asjaolu, et kaklust jälgisid pealtvaatajad, kes ei võtnud olukorra lahendamise nimel midagi ette. Koolivägivalla ennetamisel mängib suurt rolli kaaslaste märkamine ja sekkumine, sest ilma toeta jääb kiusatav üksi," kommenteerib Ehasoo juhtunut.

Eesti Õpilasesinduste Liidu hinnangul vajab koolikiusamise temaatika laiemat ühiskondlikku debatti. "Tihti algavad tülid ja probleemid pisiasjadest, mis kulmineeruvad füüsilise või vaimse vägivallaga. Selle asemel, et teavitada kooli juhtkonda toimunust, vaikitakse probleem maha ning sestap jääb kiusatav oma murega üksi. Me vajame avalikku debatti selleks, et kaotada arutelust barjäärid," sõnab Ehasoo.

Loe veel

Ehasoo hinnangul aitab taolisi juhtumeid ära hoida kooli juhtkonna, lastevanemate ja õppuride tugev koostöö. "Koolikiusamise teavitustöö ning tugev koostöö on märksõnad, mis aitavad edaspidi koolivägivalla juhtumeid ära hoida. Oluline on tõhustada teavitus- ja ennetusmeetmeid, et õpilased tunneksid ennast koolikeskkonnas ohutult ning võimelisena lahendada probleemi inimlikult. On tähtis, et koolide juhtkonnad võtaksid kiusamise teematikat, mitte pseudoprobleemi, vaid väga olulise ja kriitilise teemana, sest kiusamine võib mõjutada õpilaste käitumist, õpitulemusi ja üleüldist kooliõhkkonda," lisab Ehasoo.

160 000€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
83 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
157 000€
Rae vald, Korter
70 000€
Tallinn, Korter

199 900€
Harku vald, Majaosa
91 900€
Rae vald, Korter
399 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare