Eesti keele riigieksam avab riigieksamite perioodi


Eesti keele riigieksam
Foto: Tiit Blaat

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam.

Eksamile on registreerunud 6772 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Homme toimub eesti keel teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 2101 inimest.

Eesti keele riigieksam on kaheosaline ning sellega mõõdetakse lugemis- ja kirjutamisoskust. Eksamitöös on neli varianti, millest õpilane valib ühe.

Lugemisosa ülesanded tuginevad tekstidele, mis esindavad ilukirjandust, publitsistikat ja populaarteadust.

Kirjutamisosas tuleb eksaminandil luua 400-sõnaline arutlev kirjand ning see pealkirjastada. Eesti keele riigieksam algab kell 10 ja lõppeb kell 16. Täpsem info eksami sisu kohta avaldatakse Innove kodulehel hiljemalt kell 16.

Homme 17. aprillil toimub eesti keele teise keelena riigieksami kirjalik osa, selle suuline osa viiakse läbi 18. ja 19. aprillil.

Eksam mõõdab keeleoskust B2-tasemel ja koosneb viiest osaoskusest – kirjutamine, kuulamine, lugemine, keele struktuur ja rääkimine. Eksami kirjalik osa algab kell 10 ja lõppeb ligikaudu kell 14.30.

Eksamiperioodi alguse puhul tervitab raadios eksamitegijaid haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Ministri pöördumist saab kuulata täna, 16. aprillil kell 10.00 Vikerraadios ja 17. aprillil kell 10.00 Raadio 4-s.

Riigieksamite periood jätkub 4. mail toimuva inglise keele eksamiga ning lõppeb 25. mail matemaatika eksamiga. Võõrkeele riigieksameid asendavad prantsuse, saksa ja vene keele rahvusvahelised eksamid toimuvad aprillist juunini. Riigieksameid teeb tänavu kokku ligi 10 tuhat õpilast.

Riigieksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 20. juuniks infosüsteemis EIS ja riigiportaalis. Lisainfo riigieksamite kohta on leitav Innove lehel.

Riigieksameid korraldab sihtasutus Innove, hariduse kompetentsikeskus Eestis, mis edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üleriigilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamist ning vahendab Euroopa Liidu toetusi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare