DROONIFOTOD | Vaata, milline näeb välja jätkuvalt maalingutes renoveerimiseelne linnahall

 (58)

Droonivaated linnahallile
LinnahallFoto: Andres Putting

Eelmisel kolmapäeval tekkisid keskerakondlasest endise koolijuhi Märt Sultsi eestvedamisel räämas linnhalli seinetele maalingud. Täna alustati pikka mahapesemisprotsessi testpesemisega.

Muinsuskaitseamet käskis nimelt õige pea pärast maalingute tekkmist "teos" maha pesta, sest linnahalli näol on tegemist kaitse all oleva objektiga. Täna ehk nädal hiljem alustati Sultsi ja co töö testpesemist.

Delfi kirjutas eelmisel neljapäeval, et linnahalli tänavakunstiprojekti eestvedaja Märt Sults kohtus täna muinsuskaitseametiga, kust tuli selge sõnum - maalingud peab maha pesema.

Projekti eestvedaja Märt Sults ja peakunstnik Silver Seeblum selgitasid Delfile, et linnahalli maalingutel on taga sügav mõte ja see ilustab linnapilti. Muinsuskaitseameti keeldu peavad nad aga mõistetamatuks.

Kunstnik Silver Seeblumi sõnul on linnahaali maalimine olnud mõtteis juba ammu. "Paljud on küsinud, miks ma siia midagi maalinud pole," räägib Seeblum.

Maalingutel on Seeblumi kinnitusel ka patriootlik ja kodumaine tagamõte. "Siin on talutemaatikat ja ka looduse teemat. Tahame tuua linna loodusele lähemale," kirjeldab ta.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare