„Mulle jättis ta asjaliku mulje,“ iseloomustas Aleksei Dressenit endine sisejulgeolekutöötaja, kes temaga 1990. aastatel mõnda aega koos õppis. „Aga ega siis ei näe ette, mis inimene 20 aasta pärast teeb.“

„Siis oli ta kõige ehtsam kaitsepolitseinik,“ rääkis ammune kolleeg Delfile. „Jättis korrektse mulje, ei rääkinud palju, samas oli kontaktne. Mõne inimese kohta kohe saab öelda, et „vat see on ehtne kapokas!“. Aleksei kohta võis nii öelda, et tema oli pigem heas mõttes just selline.“

Mis võis Dressenit ajendada riigireetmisega tegelema, on mehe sõnul täielik müstika.

„Ei taha uskuda, et Dressen läks ise ennast pakkuma. Seal pidi olema mingi nõrk koht või tagauks, millega ta värvati,“ kõneles mees. „Aga mine tea, inimese sisse ju ei näe ja tegelikku põhjust ei tea me niikaua, kui ta ise pole rääkinud, seni jääb kõik spekulatsiooniks.“

Ta pidas võimalikuks, et Dressen võis olla milleski pettunud või ei saanud ta piisavalt tunnustust.

„Inimese murdumise põhjuseks on erinevad aspektid – raha või kibestumine või pettumus, et otsustas läbi selle kuidagi tagasi teha või kätte maksta,“ arutles Dresseniga ka tööalaselt põgusalt kokku puutunud mees. „Vastaspool ju ka kombib ja otsib inimese Achilleuse kanda ning vastavalt sellele lähenetakse inimesele.“

Hilisemas elus on mehed veel mõned korrad kokku puutunud. „Olen teda mõned korrad pärast näinud radikaalide üritustel, kus ta osales varjatult ja püüdis eemalt jälgida,“ meenutas mees. „Tüüp on oma ala proff. Teadis kõiki, kes on kes. Viimane kontakt oli mõned kuud tagasi ja siis vestlesime põgusalt. Sõprust mul temaga ei olnud.“

Eile esitati Aleksei Dressenile ja tema abikaasale Viktoriale riigireetmise kahtlustus. Kaitsepolitsei endine töötaja Aleksei Dressen vahistati eile hommikul koos abikaasa Viktoriaga.

Neid on alust kahtlustada aastate jooksul Vene Föderatsiooni eriteenistusele FSB erineva Dressenile kättesaadava tööalase teabe, sealhulgas ka riigisaladuse edastamises.