Savisaar hoiatas erakonnakaaslasi, et tema lahkumine erakonna tüürilt ja poliitika muutmine võib tähendada võimu kaotust Tallinnas.

„Keskerakonnalt nõutakse riigivõimu juurde laskmise eeltingimusena kaht asja: loobuge Savisaarest ja muutke poliitikat. Ettevaatlikumad hoiatavad, et see võib tähendada Tallinnas ja mujal võimu kaotust. Kusjuures päris pikaks ajaks. Ei välista, et neil on õigus,“ rääkis Savisaar, „poliitika muutmine tähendab aga loobumist kõigest, mille poolest Keskerakond teistest erineb. Astmelisest tulumaksust, tasuta ühistranspordist, regionaalsest tasakaalust ning kodurahust. Loobumist pensionilisast ja ka põhimõttest, et üks tööaasta peab võrduma ühe pensioniaastaga.“

"Ei maksa imestada reformierakondlase Jürgen Ligi kuulutuse peale, et lisaks Savisaare skalbile on vaja välja vahetada kogu Keskerakond. Ja seejärel muidugi kogu meie valijaskond, keda ’ligide’
meelest ei peaks üldse olemas olema. Lapsesuu Urmas Reinsalu IRL-ist on jõudnud juba rõõmustada, et Keskerakonnas segaduse tekitamisega õnnestub erakonna võim Tallinnas lagundada. Sotsiaaldemokraat Marju Lauristin andis selgelt teada, et valimiste-vahelisel ajal uute ohtude ajastul koalitsioone ei muudeta,“ rääkis Edgar Savisaar, „tõlgin – sotsid ei kavatse ise sellest valitsusest lahkuda, ega kavatse sinna lasta ka Keskerakonda, sõltumata, kes on Keskerakonna esimees.“

„Järelikult on ainult üks võimalus Keskerakonnal valitsusse tõusmiseks – võita selgelt järgmised riigikogu valimised. Koalitsioonikõnelusi oskame me kõik pidada. Küsimus erakonna esimehest on niisiis küsimus sellest, kellega ja kelle juhtimisel õnnestub saada rohkem hääli,“ rõhutas Savisaar.

Keskerakonna volikogu istungil Eesti poliitika lähitulevikule hinnangu andnud Keskerakonna esimees Edgar Savisaar tõi välja, et poliitiline elu muutub üha kiiremaks ning Keskerakond peab hoidma oma positsiooni keskklassi kaitsjana.

„Eesti poliitilise elu süda lööb aina kiirenevas tempos ning meie valijad tajuvad seda samuti – mõelge, millise kiirusega õnnestus meie noortel koguda minu toetuseks ligi poolsada tuhat allkirja või kui palju inimesi tuli Hundisilma avatud uste päevadele,“ ütles Savisaar, „ühiskonnas on ootus selle järele, et tegeleksime aktiivselt ja jõuliselt majandus- ja rahvusküsimustega.“