Delfi lugeja: Vabaduse platsil polnud presidendi kõnet sugugi kuulda

 (64)
Väljak oli triiki rahvast täis, liikumine ülikeeruline
2018 vabaduse väljakul
Foto: Taavi Sepp

"Pange kõvemaks" skandeerisid paljud pettunud inimesed, kes nägid heal juhul ainult presidendi pilti ekraanilt.

Pool tundi enne südaööd oli Vabaduse väljaku poole liikumas äärmiselt palju inimesi, ühistransport oli üle koormatud ning bussidele ja trammidele pääseda ei olnud võimalik. Vabaduse väljakul oli silma järgi inimesi rohkem, kui sinna tegelikult oleks mahtunud. Turvamehed pidid küll inimesi kontrollima, kuid suurte masside tõttu nad seda korralikult teha ei jõudnud.

Platsil toimuvat võis kirjeldada sõnaga "läbu", palju lapsevanemad üritasid sealt pääseda, kes pahaaimamatult olid varem kohale tulnud ja platsi keskele sammunud. Aina kontrollimatult juurde valguvad rahvamassid pressisid peale.

Korraldusliku poole pealt peab ära märkima selle, et president Kersti Kaljulaidi kõnet oli väga halvasti kuulda, seda said teha ehk ainult inimesed, kes viibisid otse lava ees. "Pange kõvemaks," skandeerisid paljud pettunud inimesed, kes nägid heal juhul suurel ekraanil ainult presidendi pilti.

Inimeste mass oli nõnda tihe, et liikuda ei olnud absoluutselt võimalik. Ruumi tuli juurde pärast ilutulestikku, Marju Läniku esinemine ei olnud rahvamasside jaoks just kõige paeluvam.

Platsilt äraliikumine oli samuti vaevaline, selle põhuseks olid betoonblokid, mis rahva kiiremat väljavoolu Vabaduse väljakult piirasid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare