DELFI FOTOD JA VIDEO: Loomakaitsjad avaldasid meelt karusloomafarmide vastu

 (245)

Täna korraldasid MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja liikumine Loomade Nimel Tallinna vanalinnas rahvusvahelise rongkäigu, mis toetab karusloomafarmide keelustamist Eestis. Samal ajal toimusid Eesti keelustamiseelnõu toetuseks piketid Eesti saatkondade ees Leedus, Soomes, Rootsis, Taanis ja Poolas.

Riigikogu ees said sõna riigikogu liige Barbi Pilvre, keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra, Soome, Läti ja Leedu loomakaitseorganisatsioonide ning Loomuse ja Loomade Nimel esindajad. Rongkäigust võttis osa ka Soome populaarne trummirühm “Rhythms of Resistance”.

“Animalia toetab Eesti püüdlust keelustada karusloomakasvatused. Soome on suur karusnahatootja ja aastate jooksul on selgeks saanud, et pole olemas sellist asja nagu eetiline karusloomakasvatus. Loomad kannatavad pidevalt. Kuna lõviosa Eesti karusnahatööstusest kuulub soomlastele, jagab Soome vastutust loomade kannatuste üle Eestis,” ütles Soome loomakaitseorganisatsiooni Animalia kampaaniate koordinaator Veikka Lahtinen.

“Ka Leedus arutatakse karusloomakasvanduste piirangute üle ja paljud parlamendi liikmed tunnistavad, et see tööstus on tõsine probleem nii loomade heaolu seisukohalt kui ka kahjulik inimestele, kes elavad farmide läheduses,” ütles Leedu organisatsiooni Tušti Narvai juht Gabija Enciūtė. “Korraldasime meeleavalduse Eesti saatkonna ees, et avaldada oma toetust Eesti loomaõiguslastele,” lisas Enciūtė.

Loe veel

Seotud lood:

Läti organisatsiooni Dzīvnieku brīvība esindaja Alise Krūmiņa kinnitusel on nad Lätis juba aastaid võidelnud karusloomakasvanduste keelustamise poolt. “Usume, et see ebahumaanne ja julm tegevus on vastuolus tänapäeva ühiskonna väärtustega. Loodame siiralt, et Eesti astub sammu kaastundlikkuse suunas ja keelustab karusnahakasvatuse ning Läti järgib nende eeskuju,” ütles Krūmiņa.

Karusloomafarmide keelustamise toetamiseks anti üle kiri kõikidele Riigikogu liikmetele, millele kirjutas alla ühe nädalaga üle 6000 inimese.

160 000€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
121 990€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
157 000€
Rae vald, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!

99 900€
Tallinn, Korter
754 900€
Tallinn, Korter
208 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare