Barbi Pilvre: loomatsirkuse keelustamine on oluline samm loomade väärikuse tagamisel

 (39)
Barbi Pilvre: loomatsirkuse keelustamine on oluline samm loomade väärikuse tagamisel
Foto: Ilmar Saabas

Sotsiaaldemokraat Barbi Pilvre kinnitusel on loomatsirkuse ärakeelamine oluline samm teel selles suunas, et Eesti ühiskonnas oleksid loomade väärikus ja loomade õigused tänasest märksa paremini tagatud.

Riigikogus oli täna esimesel lugemisel loomakaitseseaduse muutmise eelnõu, mis keelustab järgmise aasta 1. juunist metsloomade kasutamise tsirkuses ja ka muudel avalikel üritustel.

„Tsirkus peab muutuma esteetilisemaks ja eetilisemaks. Me ei soovi enam Eestis näha tsirkuse külalistruppe, kus loomi transporditakse mööda esinemispaiku kitsastes oludes piinarikkalt väntsutades, et siis areenil nende väärikuse alandamist pealt vaadata. Tegu on loomade ärakasutamise lõpetamise teel küll vaid ühe, aga samas väga olulise sammuga,“ ütles Pilvre riigikogu kõnetoolist. Pilvre meenutas, et loomatsirkuste keelamise eelnõu algatas toonane põllumajandusminister Ivari Padar juba 2015. aastal.

Pilvre sõnul kogub Eesti ühiskonnas diskussioon loomade väärikuse üle alles hoogu. „Loomade ärakasutamist ja loomadele kannatuste põhjustamist on vaja vähendada miinimumini. Kogu arenenud maailm liigub selle poole, et tunnistada loomade õigust liigiomasele elule ja väärikusele,“ rääkis Pilvre. Tsirkuste ja karusnahakasvanduste kõrval on loomakaitse huvivaldkonnaks intensiivloomapidamine, tingimused farmides, pikamaatransport ja võimalikult valutu hukkamine, loetles Pilvre.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!