Balti riikide ja Põhjamaade väliskomisjonide juhid kohtuvad Kopenhaagenis: arutlusel on Brexit, Trump ja Venemaa

 (22)
Avalik koosolek
Marko MihkelsonFoto: Andres Putting

Homme kohtuvad Taani pealinnas Kopenhaagenis Balti riikide ja Põhjamaade parlamentide väliskomisjonide juhid, kelle seas ka Marko Mihkelson. Arutatakse liitlaste koostööd NATO-s, kaitsekoostööd pärast Brexitit ja USA uue administratsiooni ajal, aga ka suhteid Venemaaga.

Taani kaitseminister Claus Hjort Frederiksen annab ülevaate Taani panusest alliansi töösse. Arutelu all on liikmesriikide kaitsekulutuste taseme ühtlustamine ja tihedam kaitsekoostöö Läänemere regiooni julgeoleku tugevdamisel, teatas riigikogu kantselei.

Diskussioonides võetakse luubi alla USA välis- ja julgeolekupoliitika eelkõige Venemaa suunal ja Ühendkuningriigi osalemine piirkondliku julgeoleku tagamisel pärast Brexitit.

Mihkelsoni sõnul on transatlantilise solidaarsuse säilitamine tähtis. Samuti on demokraatlikke väärtusi hindavatel riikidel tema sõnul oluline võidelda ühiselt Venemaalt lähtuva mõjutustegevuse vastu.

Mihkelson tutvustab kolleegidele septembris Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames toimuva välis- ja julgeolekupoliitika konverentsi programmi.

Visiidil osalevad peale Eesti ka Leedu, Läti, Islandi, Norra, Rootsi, Soome ja Taani parlamentide väliskomisjonide juhid. Kaheksast riigist osa kuulub Euroopa Liitu, osa NATO-sse ja osa mõlemasse organisatsiooni.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare