Asesaadik Clyde Kull teeb Brüsselis tempe

 (18)
Asesaadik Clyde Kull teeb Brüsselis tempe
Scanpix

Eesti Euroopa Liidu esinduse kolmas asejuht Clyde Kull on töökohale asunud suure aplombiga. Esimese ettevõtmisena käis välismajanduse ja arengukoostöö alal tegutsev diplomaat kohe kohtumas Euroopa Komisjoni energeetikavoliniku Günther Oettingeriga.

Brüsseli diplomaatilistes ringkondades tekitas uue asesaadiku kõrgetasemeline kohtumine energeetikavolinikuga rohket tähelepanu. Energeetika valdkonda kui paljuski siseturu küsimust ei osatud esiti kohe seostada arengukoostöö ja välismajandusega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ka vaadati üpris imestunult tõigale, et volinikuga, kellega tavaliselt tahavad kokkusaamise aegu kinni panna liikmesriikide valitsusliikmetest ministrid, läks kohtuma Eesti EL-i esinduse juhi kolmas asetäitja.

Välisministeerium teatas, et nende teada algatas kohtumise volinik. “Clyde Kulli ja Oettingeri kohtumine toimus energeetikavoliniku initsiatiivil ning tegemist oli tavapärase viisakuskohtumisega. Tipptasemel suhtlemine EL-i institutsioonides ongi üks EL-i esinduse töötajate põhiülesandeid,” selgitas ministeeriumi pressiesindaja Minna-Liina Lind.

“Kohtumisel räägiti komisjoni visiidist Aserbaidžaani ja Türkmenistani ning süsinikulekkega seonduvat,” lisas ta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare