Paet ütles, et kutse OECDga liitumiseks on kõrge hinnang Eesti senisele arengule. "Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon on majanduse ja ühiskonna arengu analüüside ekspertkeskus. Eesti jaoks on OECDga liitumine võimalus saada osa maailmatasemel ekspertinfost ning panustada sellesse infosse oma kogemustega,“ ütles ta.

Täna Pariisis allkirjastatud privileegide ja immuniteetide leping põhineb OECD tavadel, mis kindlustavad OECD analüüside sõltumatuse.

„Eesti nagu teised OECD liikmesriigid kinnitavad, et tagavad organisatsiooni ekspertidele iseseisva ja vahelesekkumise kartuseta tegevuse,“ selgitas Paet liitumise eelduseks oleva lepingu sisu.

Paet märkis, et OECD on juba Eesti kohta mitu analüüsi koostanud ning need on olnud väga kõrgetasemelised ja kasulikud.

OECD on arenenud tööstusriikide foorum alalise asukohaga Pariisis. Organisatsioon asutati 30.09.1961. ning selle eelkäijaks oli Euroopa Majanduskoostöö Organisatsioon (Organisation for European Economic Co-operation – OEEC), mis loodi pärast II maailmasõja lõppu Euroopa ülesehitamiseks antava USA ja Kanada abi, nn Marshalli plaani haldamiseks. OECD-l on hetkel 30 liikmesriiki: Austraalia, Austria, Belgia, Hispaania, Holland, Iirimaa, Island, Itaalia, Jaapan, Kanada, Korea, Kreeka, Luksemburg, Mehhiko, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Soome, Suurbritannia, Šveits, Taani, Tšehhi, Türgi, Ungari, USA ja Uus-Meremaa. Jaanuaris 2010 allkirjastas liitumislepingu OECD-ga ka Tšiili, kes saab täisliikmeks nagu Eestigi pärast riigisiseste protseduuride lõppu.

Eesti sai kutse liitumisläbirääkimistele Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni OECDga 2007. aastal. Privileegide ja immuniteetide leping tuleb pärast allkirjastamist ratifitseerida riigikogus.