Operatsiooni Tor Paraang (Must Tiiger) eesmärk oli valitsusvastaste väljasurumine Nad-e-Al-i piirkonna edelaosast, et luua eeldused Afganistani ja rahvusvaheliste julgeolekujõudude (ISAF) patrullbaaside ning kontrollpunktide rajamiseks. Piirkond oli vastase üks tugipunkte, kust Taliban viis läbi rünnakuid Afganistani ja rahvusvaheliste julgeolekujõudude vastu, teatas kaitseväe peastaap.

"Operatsioon oli väga edukas ja täitis oma eesmärgi. Lisaks leidis ainuüksi Eesti kompanii piirkonnast üle paarikümne paigaldatud isevalmistatud lõhkekeha (IED) ja kaks nende valmistamise töökoda mitmesaja veel paigaldamata lõhkekehaga. Isevalmistatud lõhkekehade kahjutuks tegemine võimaldab nüüd ka kohalikel elanikel teedel vabamalt liikuda," selgitas Eesti kontingendi ülem Afganistanis kolonelleitnant Sten Reimann.

Seoses praegu Helmandi provintsis käimasoleva moonikoristusega on Taliban oma juhtide käsul keskendunud asümmeetrilisele võitlusele ISAF-i ja Afganistani julgeolekujõudude vastu eelkõige isevalmistatud lõhkekehade abil.

Operatsioon Tor Paraang viidi läbi Helmandi väekoondise Kesk-Lõuna võitlusgrupi juhtimisel. Selles osalesid Estcoy-7 kõrval Ühendkuningriigi Walesi printsessi kuningliku rügemendi II pataljoni kompanii, Ameerika Ühendriikide üksus ja Afganistani armee (ANA) üksused.

Eesti kontingent ESTCON-6 alustas teenistust Lõuna-Afganistanis Helmandi provintsis Ühendkuningriigi juhitava Helmandi väekoondise koosseisus eelmise aasta novembri alguses.

Eesti kaitsevägi osaleb Afganistani Islamivabariigis sõjalisel operatsioonil alates 2003. aastast. Eesti motoriseeritud jalaväekompaniid (ESTCOY-7) juhib major Raigo Paimla, logistilise toetuselemendi (NSE-6) ülemaks on leitnant Andres Ojalt. Hetkel teenib Afganistanis ligikaudu 150 Eesti kaitseväelast. Afganistani rahvusvaheliste julgeolekujõudude koosseisus on esindatud 42 riiki.