Rohkem probleeme esineb Peipsi järve lõunapoolses osas, kus püügisurve on praegu väga suur. Nädalalõppudel koguneb jääle tuhandeid kalamehi, teatas inspektsiooni pressiesindaja Delfile.

„Alates veebruarikuu algusest, kui järvedele tekkis tugevam jääkate ning algas aktiivne jääalune püük, oleme tuvastanud seal juba umbes poolsada rikkumist,“ ütles keskkonnainspektsiooni Lõuna regiooni peainspektor-nõunik Tõnis Saariste. „Neist umbes pooltel juhtudel on teo toime pannud isik ka välja selgitatud ja karistatud, osa juhtumeid on veel menetluses.“

Harrastuspüüdjate puhul on kõige levinumaks rikkumiseks püük ilma püügiõigust tõendava dokumendita.

Inspektsioon tuletab meelde, et püügiõiguse tõendamiseks peab kalastajal olema ette näidata harrastuspüügi eest tasumise maksekorraldus koos isikut tõendava dokumendiga. Mobiiliga tehtud makse kontrollimiseks on inspektoritel olemas vastavad kontrollerid.

Harrastuspüüdjad peaksid ka meeles pidama, et harrastuspüügil saadud kala edasi müüa ei tohi.

Kutseliste kalurite puhul on enim probleeme liigsete võrkudega ja püüniste tähistusega.

Inspektorid on kaluritele nõudeid selgitanud ja neid hoiatanud, edaspidi rakendatakse rikkujate suhtes juba karimaid meetmeid.

Seadus võimaldab füüsilisi isikuid karistada kalapüüginõuete rikkumise eest kuni 18 000 krooni suuruse rahatrahviga, ettevõtetele on maksimaalne trahvisumma 50 000 krooni.