Arco Vara lükkab Karin Tammemäe poolt tehtud süüdistused tagasi

 (24)

Arco Vara lükkab Karin Tammemäe poolt tehtud süüdistused tagasi
Karin TammemägiFoto: Madis Veltman

Arco Vara lükkab tagasi tagasi kõik kahtlused, mida ametist vabastatud Põhja-Tallinna linnaosa vanem Karin Tammemägi esitas seoses Helme tänava arendusega. Tammemägi kinnitusel on Tallinna linnavalitsus tegutsenud arendaja, mitte kohalike elanike huvide nimel.

Kolmapäeval oma ametist vabastamise tagamaid valgustanud Karin Tammemägi väitis intervjuus "Aktuaalse kaamerale", et abilinnapea Taavi Aas on surunud läbi arendaja huvidele vastavat detailplaneeringu muudatust.

Tallinna planeeringute registrist selgub, et Helme tänav 18 asuvale krundile on esitatud detailplaneeringu eskiis, kus on kirjas mõned muudatused, vahendab ERRi uudisteportaal.

Arco Vara nõukogu esimees Hillar-Peeter Luitsalu selgitas, et hoonestusõiguse leping on kehtestatud aastal 1999 ja selle järgi peaks krundile püstitama Vabaduse väljaku mõõtu 3-korruselise parkimismaja ja spordirajatise. Arco Vara hinnangul on 1999. aasta plaanid 17 aastat hiljem ebaotstarbekad, sellest ka muutmisettepanek.

Luitsalu kinnitusel on linn nende poolt pakutud eskiislahendused korduvalt tagasi lükanud ja arendajate huvide eest seismisest pole juttugi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare