Anvelt: kiiruskaamera peaks tuvastama juhi kõrvaltegevusi roolis

 (66)
Joobes juhtimine stock 06.07.18
Joobes juhtimine stock 06.07.18Foto: Kiur Kaasik

Siseminister Andres Anvelt on seisukohal, et edaspidi peaks kiiruskaameraid saama kasutada autoroolis tehtavate kõrvaliste tegevuste tuvastamiseks.

"Järgmise sammuna soovib siseministeerium algatada õiguslikud muudatused, et liiklusjärelevalve teostamisel oleks võimalik kasutada statsionaarseid ja liikuvaid kiiruskaameraid lisaks politsei- ja piirivalveametile teistel turvalise liikluskeskkonna tagajatele," kirjutab Anvelt vastuseks majandusminister Kadri Simsonile, vahendab ERR.

"Leiame, et praegu Eestis 10 aastat kasutusel olnud statsionaarsed kiiruskaamerate kontseptsioon ei taga liiklusohutust parimal määral ning on vajalik vastav kontseptsioon üle vaadata ning otsida aja- ja asjakohaseid lahendusi. Nii peaksid tulevaselt kiiruskaamerad olema muuseas tunduvalt mobiilsemad ning olema kasutuses ka näiteks autoroolis kõrvaliste tegevuste tuvastamiseks ja karistamiseks."

Tänavu esimesest 1. jaanuarist kuni 27. juunini on politsei alustanud kõrvaliste tegevuste rikkumise eest 1821 väärteomenetlust – seda on 152 menetluse võrra rohkem kui mullu ja tervelt 1053 menetluse võrra rohkem kui tunamullu.

Pikemalt saab lugeda siit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare