DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Antropovit! Antropovit! Peep Aru hakkab riigikogus julgeolekuasutusi kontrollima

 (160)

Peep Aru
Foto: Andres Putting

Purjus peaga 2005. aasta aprillis baariarve maksmisest keeldunud, politseinikke sõimanud ja politsei peadirektor Robert Antropovit nõudnud reformierakondlasest Peep Arust saab uues riigikogus julgeolekuasutuste järelvalve erikomisjoni juht.

Delfi kirjeldas toimunut tollal järgnevalt:

Tein ja Aru hakkasid laamendama Tallinnas baaris Cafe VS. AS-i Falcki infojuht Andres Putting ütles Delfile, et turvamehed said väljakutse, kuna kliendid keeldusid tasumast baariarvet.

Kui politsei kohale jõudis, olid Falcki turvamehed mehed juba baariesisele tänavale pikali vajutanud, kuid nende agressiivsust see alla ei surunud. Nad jätkasid politseiametnike ja kõigi teiste ümbritsevate sõimamist, ütles Delfile Põhja politsei pressiesindaja Helin Taal.

Mehed räuskasid, et nemad on riigikogu liikmed ja tunnevad politseiameti peadirektorit Robert Antropovit. Nad skandeerisid: „Antropovit, Antropovit” ja ähvardasid politseinikke, arste ja turvatöötajaid ametist lahtilaskmisega, vahendab Postimees Online BNSI.

Tein ja Aru sõimasid politseinikke „miilitsateks” ja „kuradi värdjateks”.

Käeraudus meestel jätkus selleks kõigeks rammu vaatamata isegi sellele, et ühel neist olid rüseluse käigus kehavigastused tekkinud, mille tohterdamiseks kutsuti kohale kiirabi.

Loe veel

Putting kirjeldab juhtunut kui täiesti harilikku baarikaklust. Politsei väitele, et kehavigastused tekkisid purjus reformierakondlastel juba baari ruumides olles, vastas ta, et Falck alles tegeleb sündmuse kirjelduse kokkupanemisega.

Mehed viidi joobeastme tuvastamiseks Wismari haiglasse, ent nad keeldusid ekspertiisist. Sealt edasi viis teekond aga kainerisse.

Tollal loobusid Aru ja Tein riigikoguliikme kohast. 2011 valimistel sai Aru Viljandimaalt ja Järvamaalt 896 häält ning valiti riigikokku. Tänane Reformierakonna volikogu otsustas, et tahab teda näha riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimehena.59 000€
Tallinn, Korter
99 900€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
90 000€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
271 000€
Tallinn, Korter
116 900€
Tallinn, Korter
56 000€
Viimsi vald, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!

92 990€
Tallinn, Korter
128 990€
Tallinn, Korter
89 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare