Antropov vedas vanemaid riigi luksautoga

 (439)
Valitsuse autod
Foto: DELFI

Politsei peadirektor Robert Antropov kasutas põdura tervisega vanemate Saaremaale ravile sõidutamiseks julgestuspolitsei luksmaasturit, mis tavaliselt saadab peaminister Andrus Ansipit.

Pühapäeval viis julgeolekupolitsei luksuslik operatiivautoga BMW X5 Antropovi vanemad Saaremaale, kirjutab SL Õhtuleht. 360hobujõuline, viie uksega, nahk- ja puitsisuga nelikveoline BMW luksusdžiip võib sõita kuni 250kilomeetrise tunnikiirusega.

Politseipeadirektor Robert Antropov kinnitab, et kõik vanemate transpordiga seonduvad kulud kandis ta ise. Alarmsõitu ega vilkurite kasutamist ei toimunud.

Siseminister Kalle Laanet kuuleb politseijuhi teost SL Õhtulehelt. Tavakodanik tema sõnul julgestuspolitseist sohvriga luksusdžiipi rentida ei saaks. “Aga mis asjaoludel Antropov seda tegi? Millest see tingitud oli? Miks ta just selle autoga sõitis? Peab selgitama.”

Laanet lükkab ümber ka Antropovi väite BMWst kui reservsõidukist. “Julgestuspolitseil peaks olema ainult üks BMW maastikuauto, mis on igapäevaselt peaministri saatemasin.”

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on täiesti loomulik, et asutuse autosid saab ka erasõitudeks rentida.

Tunamullu oktoobris käis Antropov Saaremaa rallit vaatamas erafirmale kuuluva, 1 200 000 krooni maksva maastikuautoga Hummer H2. Siis kihutas ta küll, vilkur katusel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare