Ansip: võin ka ise vastutada ACTA heakskiidu eest

 (214)
Ansip: võin ka ise vastutada ACTA heakskiidu eest
Foto: Andres Putting

Riigikogulane Jevgeni Ossinovski küsis infotunnis peaminister Andrus Ansipilt, kes poliitikutest või ametnikest andis meie Euroopa Liidu esinduse diplomaadile loa siis ACTA vastuvõtmise akt heaks kiita?

"Ma ei oska praegu konkreetselt nime öelda, aga kui oleks vaja vastutajat, siis ma võiks vastutajaks kas või ise hakata, sest minu meelest on tegemist ülimalt õige asjaga," vastas Ansip ning lisas, et ta
ei saa aru sellest hüsteeriast, mis on Eestis lahti läinud.

"See meenutab mulle seagrippi. Pikka aega seisime vastu hirmkalli vaktsiini ostule, aga lõpuks ei suutnud enam vastu seista – 20 miljonit krooni läks kanalisatsiooni. Nii kui kits oleks sabaga löönud! Ei suutnud hüsteeriale vastu seista! Mulle tundub, et praegu hakkab samamoodi olema. Mõned arvavad, et kui varastamine on hirmus lihtsaks tehtud, no justkui soosib varastamist, siis tulebki varastada, et see justkui teeb varastamise täiesti legaalseks tegevuseks. Mina nii ei arva," kinnitas Ansip.

Ansipi sõnul on leppele allkirja andnud juba USA, Austraalia, Kanada, Jaapan, Maroko, Uus-Meremaa, Singapur ja Lõuna-Korea ning lisaks Euroopa Komisjonile on selle lepingu allkirjastanud ka 22 liikmeriiki.

Peaminister küsis, kas tõesti Rootsi peaminister või Ameeria Ühendriikide president lähtusid lepingut allkirjastades soovist keerata ühel päeval Internet kinni? "Rootsi austatakse sõnavabadust veelgi rohkem, kui seda austatakse Eestis. Absoluutselt on välistatud, et Rootsi valitsus teeks midagi, mis ahistaks inimeste ligipääsu informatsioonile, ahistaks kuidagi moodi sõnavabadust," lisas ta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare