Ansip ja Laar: tulistajal olid suured kavatsused

 (256)
Mart Laar ja Andrus Ansip
Foto: Andres Putting

Peaminister Andrus Ansip ja kaitseminister Mart Laar kinnitasid Delfile, et täna kaitseministeeriumi tunginud mees oli saanud ilmselt inspiratsiooni Norra massimõrvast ning arvestades tal kaasas olnud lõhkeaine kogust olid tal suured kavatsused.

1954. aastal sündinud Karen Drambjan, kes sisenes täna püstoliga relvastatult kaitseministeeriumisse ja hakkas seal tulistama, oli kaasas sadakond padrunit ja kandekott lõhkepakettidega. Lisaks oli tal kaasas gaasimask, ütles Delfile kaitseminister Mart Laar.

Ansipi sõnul oli kurjategija tulistanud politseinike pihta mitu pidemetäit, kuid ei tabanud kedagi.

Tänu kaitseministeeriumi valvavate kaitseliitlaste kangelaslikule ja väga professionaalsele käitumisele õnnestus sissetungija kiiresti lokaliseerida esimese korruse paremas tiivas asuvasse kabinetti, rääkis Laar.

Vastavalt kaitseministeeriumi evakuatsiooniplaanile evakueeriti ministeeriumi töötajad tagumise ukse kaudu, esimese korruse inimesed hüppasid akendest välja.

Peaminister Andrus Ansip ütles Delfile, et kurjategijal ei olnud kaitseväega mingit seost.

Ansipi sõnul tegutses mees üksinda, mingeid kaasosalisi tal ei olnud. Mingeid poliitilisi ega ka muid nõudmisi ta ei esitanud. "Tema tegevuse motiiv jäi selgusetuks," nentis peaminister.

"Juhtum on masendav, on näha, et keegi on saanud innustust Norras toimunust," sõnas Ansip.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare