Alari Rammo: Narva haigla juht võtab alluvatelt allkirju, kuidas hääletada, Pärnus käib juht osakondade kaupa töötajaid läbi

 (173)

Valimine, hääletamine
Foto on illustratiivneFoto: Ester Vaitmaa

Valimiste valvur Alari Rammo kirjutab sotsiaalmeedias, et valmistel võtavad ka suurte maakonnakeskuste haiglate juhid alluvatelt allkirju, kuidas hääletada. Seda nii Narva kui ka Pärnu haiglas.

"Ei, arstid on põhjalikud: Narva haigla juht võtvat alluvatelt allkirja, kuidas hääletada; Pärnu oma käib osakondade kaupa töötajad läbi," kirjutas Rammo.

Rammo ütles Delfile, et Pärnu haigla juht, reformierakondlane Urmas Sule olevat juba septembri lõpus koosolekud kokku kutsunud igas osakonnas ja tööajast, kus ta selgitas personalile, miks on haiglale kasulik, et just tema volikokku saab. Lisaks jagas ta kampaaniamaterjale.

"Narva haigla juhi, keskerakondlase Olev Sillandi kohta tuli info, et tema on ka abikaasa appi võtnud, et käia töötajate nimekiri näpus haigla läbi ja paludes kinnitada allkirjaga tema poolt hääletamine," sõnas Rammo.

"Valimiste valvurina kommenteeriksin omalt poolt, et juhipositsiooni ärakasutamine nii avalikus kui ka erasektoris endale alluvate seast häälte kogumiseks on töötajate suhtes ahistav ja vägivaldne, sest nad on nõrgemal positsioonil. Samuti ei tohiks oma tööandja ressursse kasutada isiklikuks kampaaniaks," lisas Rammo.

Seotud lood:

Rammo lisas veel, et Narvas on paljud arstid eakad ja kardavad oma töö pärast. "Niisugune käitumine ei riku vaid head valimistava, vaid ilmselt ka mitut seadust ja info on politseile edastatud. Ida-Virumaalt tuleb niisuguseid ülemus-käsib-nii-hääletada keskmisest enam, vene inimene mõtleb ilmselt natuke teisiti oma vabadustest ja allubki hirmuga".

Hea lugeja, anna teada analoogsetest juhtumitest vihje@delfi.ee

229 000€
Rae vald, Majaosa
99 999€
Saue vald, Korter
83 500€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter
271 000€
Tallinn, Korter
209 900€
Saue vald, Maja
165 000€
Tallinn, Korter
72 500€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!

276 900€
Tallinn, Korter
97 500€
Rae vald, Korter
199 900€
Harku vald, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare