ACTAt pooldavad Reformierakonna ja IRLi poliitikud kasutavad samuti varastatud pilte

 (187)
Selle foto Juhan Partsist Grossi poes Parts loata ka endale Facebooki kopeerinud
Selle foto Juhan Partsist Grossi poes on Parts loata ka endale Facebooki kopeerinudFoto: Taavi Arus

Delfi portaal on lisaks kõigele muule ka suur autoriõiguste omanik seoses suure hulga fotode ja videomaterjaliga, mida iga päev toodetakse. Paljud võltsimisvastast kaubanduslepet ACTA toetavad Reformierakonna ja IRLi poliitikud on aga Delfi loata Delfi pilte kasutades hakkama saanud samasuguse labase vargusega, mille vastu võitlemiseks nad ACTAt toetavad.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Tõnis Kõiv kirjutas eile oma blogis ACTA teemalise postituse pealkirjaga "ACTA-st ehk varastada ei tohi". Ent 12. jaanuaril 2010 on ta samasse blogisse pannud üles loo tema päevast keskkonnakomisjoni liikmena, mille juurde on ta lisanud Delfi foto. Postituse juures on küll ilusti viide Delfile, ent viide ei anna veel õigust pildi kasutamiseks.

Foto: DELFI
Seotud lood:

Eile väljendas toetust ACTAle ka majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kelle arvates on kahetsusväärne, et internetis justkui autoriõigused ei kehti. Sama Parts hoiab oma Facebooki leheküljel loata võetud Delfi pilti valimiseelsest külaskäigust Grossi poodi, seda hoolimata Delfi foto- ja videomeeskonna juht Ester Vaitmaa palvest vähemalt korrektne allikaviide lisada. Allikaviidet Delfile pole siiani.

Foto: DELFI

Reformierakondlastega jätkates võiks näiteks tuua riigikogu liige Lauri Luige, kelle blogis ripub samuti üks Delfist loata võetud pilt.

Foto: DELFI

Ka Reformierakonna koalitsioonikaaslased IRList on samaga hakkama saanud. Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna on küll ühe Delfist võetud foto juurde lisanud viite Delfile, ent autoriõiguste karmis maailmas ei anna see veel luba seda pilti oma Facebooki albumisse riputada.

Foto: DELFI

Ning riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester näitab oma kodulehel üht fotot endast tema kauni abikaasaga. Ka see foto on Delfi oma, ent pole ei viidet Delfile ega Delfi luba foto kasutamiseks.

Foto: DELFI

Vaitmaa sõnul ei ole Delfi eraisikutele fotode kasutamist isiklikuks tarbeks kunagi keelanud, kui selleks küsitakse luba ja see on põhjendatud, näiteks pildil olevad inimesed tahavad fotosid endale mälestuseks. Sellise juhul ei ole Delfi küsinud ka fotode eest tasu.

Antud poliitikute blogides, kodulehtedel ja Facebooki lehtedel on üleval ka palju fotosid, mis kuuluvad teistele Eesti ja välismaa meediaorganisatsioonidele. Loodetavasti on poliitikutel nende fotode kasutamiseks kõik vajalikud load olemas.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare