100 SEKUNDIT: Kümme Keskerakonna saadikut pöördusid Simsoni võidu tõttu aukohtu ja juhatuse poole, esimesed seitse pagulast jõudsid täna Kreekast EestisseMida tõi Eesti ja maailma uudistesse kolmapäev, 29. märts? Vaata Delfi TV kokkuvõtet!

Foto: Tiit Blaat

Kümme riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget pöördusid Simsoni võidu tõttu aukohtu ja juhatuse poole (144)

Kümme riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liiget pöördusid Keskerakonna aukohtu ja juhatuse poole taotlusega tühistada Keskerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimeeste valimised, kuivõrd nende läbiviimine ei vasta Keskerakonna põhikirjale ning 2004. aastal erakonna juhatuses kinnitatud riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kodukorrale, teatas Keskerakond. Nendel valimistel võitis Kadri Simson Edgar Savisaare soosik Jaanus Karilaidu.

Delfi 29.03.2016
Olga Ivanova ja Mailis Reps
Olga Ivanova ja Mailis RepsFoto: Delfi/Eesti ajalehed

Ivanova kaebas Repsi aukohtusse: paljudel erakonnakaaslastel on mõtted käinud, et mispärast käib meedias selline sõda (199)

Keskerakonna Lasnamäe piirkonna esimees Olga Ivanova koos mitme teise Lasnamäe piirkonna juhatuse liikmega kaebas Keskerakonna juhatuse liige Mailis Repsi Keskerakonna aukohtusse, süüdistades teda Keskerakonna maine rikkumises. Ivanova märkis, et kuigi nemad oma avalduses ei nõudnud Repsi väljaviskamist, siis Keskerakonna põhikiri võimaldab erakonna maine rikkumise eest inimene välja visata.

Delfi 29.03.2016
Eile avati välisministeeriumis Lennart Meri büst. Pilk, millega populaarseim presidendikandidaat Marina Kaljurand Merit piidles, ütleb nii mõndagi.
Eile avati välisministeeriumis Lennart Meri büst. Pilk, millega populaarseim presidendikandidaat Marina Kaljurand Merit piidles, ütleb nii mõndagi.Foto: Birgit Püve

Kaljuranda tahab presidendiks juba peaaegu iga kolmas (351)

Reformierakond seisab keerulise valiku ees: kas toetada erakonna loojat Siim Kallast või rahva seas populaarset Marina Kaljuranda. Huvitavaks võib seisu muuta Indrek Tarand, kes võib hakata toetama Kaljuranda. Peaminister Taavi Rõivase sõnul sõltub palju sellest, milline on kandidaatide avalik populaarsus.

Eesti Päevaleht 29.03.2016
Foto: YIANNIS KOURTOGLOU, REUTERS

VIDEO ja FOTOD: Egiptuse lennuki kaaperdanud mees andis Küprosel pärast mitmetunnist veenmist alla (66)

Aleksandriast Kairosse lendama pidanud Egyptairi reisilennuk Airbus A320, mille pardal oli umbes 60 inimest, maandus Küprosel Larnacas. Pärast mitmetunnist piiramist väljus kaaperdaja üles tõstetud kätega lennukist.

Delfi 29.03.2016
Marina Kaljurand
Marina KaljurandFoto: Priit Simson

Juhtkiri: koopasse peidetud presidendikampaania (59)

„Kodanikud tahavad, et neil oleks oma esindajate valimisel ka sellest aimu, mis hakkab juhtuma riigipea valimistel,” ütles eelmise korra presidendikandidaat Indrek Tarand mullu jaanuaris.

Eesti Päevaleht 29.03.2016
Marina Kaljurand.
Marina Kaljurand.Hendrik Osula

Välisminister Kaljurand alustas presidendikampaaniat? (27)

Marina Kaljurand sõidab mööda Eestit ringi ja kohtub omavalitsustegelastega.

Paber EE 29.03.2016
Raivo Küüt, Irene Käosaar, Kaisa Üprus-Tali
Foto: Ilmar Saabas

BLOGI ja VIDEO: Esimesed seitse pagulast jõudsid Kreekast Eestisse (133)

Täna saabusid Eestisse seitse Kreekas oma saatust oodanud sõjapõgenikku, kelle seas on üks kolmelapseline pere ja kaks üksikut meest. Siseministeeriumi korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt ütles, et Eestisse saabumine läks ootuspäraselt ja ilma probleemideta.

Delfi 29.03.2016
Hanno Pevkur
Hanno PevkurFoto: Priit Simson

Saabub esimene pagulaspere, kolm on ootel (98)

Sel nädalal on oodata ametlikku kinnitust, et seitse pagulast on viimaks Kreekast Eestisse jõudnud.

Eesti Päevaleht 29.03.2016
Foto: Ester Vaitmaa

PUUST ja PUNASEKS: Eestisse tuleb esialgu seitse pagulast. Mida riik neile võimaldab? (437)

Eesti kinnitas Kreekale, et võtab lähiajal Kreekast vastu esimesed sõjapõgenikud Euroopa rändekava raames. Nende seas on üks viieliikmeline Iraagi perekond, üks mees Süüriast ja üks mees Jeemenist. Rahvusvahelise kaitse saajatel on õigus taotleda toimetulekutoetust samadel alustel nagu teistel Eestis alaliselt või tähtajaliselt elavatel isikutel, ütles sotsiaalministeeriumi kommunikatsioonijuht Karin Volmer Delfile.

Delfi 29.03.2016
Riigikogu hooaja avaistung istung
Riigikogu hooaja avaistung istungFoto: Priit Simson

Raimond Kaljulaid: Varasemalt on Keskerakonna siseopositsioon lõpetanud riigikogus akna all, sel korral midagi sellist ei paista (44)

1996. aasta kevadet ja Keskerakonna esimest kodusõda ma vahetult ei mäleta. Tean nii palju, kui olen hiljem kuulnud ja lugenud. Osa inimesi lahkus, loodi Arengupartei, mis üsna kohe hääbus ning leidis oma lõpu ühinemises Eestimaa Rahvaliiduga.

Eesti Päevaleht 29.03.2016
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare